Kontrowersyjna cesarka

Kontrowersyjna cesarka
Kontrowersyjna cesarka

Data tego wydarzenia znana jest od miesięcy, z radością i wzruszeniem czekają na nie członkowie rodziny, znajomi i przyjaciele. Kiedy nadchodzi "ta chwila" wszyscy czuja wielkie emocje, wzruszenie, radość. O czym mowa? O narodzinach dziecka.

Obecnie narodziny coraz rzadziej odbywają się siłami natury, wzrasta za to ilość cesarskich cięć. W niektórych krajach procent ciąż rozwiązywanych w ten sposób dochodzi do 85! Czy tak będziewyglądał każdy poród przyszłości?

Ta ogólnoświatowa tendencja stawia poród siłami natury pod znakiem zapytania. Jednak badaniapotwierdzają, że cesarskie cięcie, pomijając sytuacje, w których ratuje życie, zawsze zwiększa ryzyko powikłań dla matki, a dla dziecka może być przyczyną różnych chorób.

Wielu lekarzy przyznaje, ze poród jest egzystencjalnym, największym z możliwych, przeżyciem dlakobiety. Powinno się jej zapewnić wsparcie bliskich i stworzyć sytuację spokoju i zaopiekowania, a nie uspokajać, proponując zabieg.

Dlaczego liczba cesarskich cięć na świecie rośnie? Kiedy cesarka jest niezbędna? Jakie są jej konsekwencje dla matki i dziecka? Na te oraz wiele innych pytań postara się odpowiedzieć nasz dokument!

Kontrowersyjna cesarka

Kontrowersyjna cesarka

podziel się:

Pozostałe wiadomości