Szczypta smaku

2013-03-08 16:22:00
2013-03-08 16:22:00

„Szczypta smaku” to program dla tych, dla których przyjemność wiąże się z jedzeniem i odwrotnie. Prowadzące program Olga Kwiecińska i Agata Ziemnicka udowodnią, że przyrządzenie smacznych dań nie wymaga ani niezwykłych talentów kulinarnych, ani ogromnej ilości czasu.

Olga Kwiecińska – niezwykle zapracowana mama, nie wyobraża sobie dnia bez przygotowania chociażby jednego smacznego posiłku. Zapchany kalendarz oraz wieczny pośpiech zmusiły Olgę do poszukiwania patentów i trików na ułatwianie sobie kuchennych prac. W swoich przepisach udowadnia, że szybko i prosto może też znaczyć przepysznie.

Agata Ziemnicka – dietetyczka i psycholożka, zakręcona na punkcie zdrowego odżywiania, kolendry i... czekolady. Kocha gotować i twierdzi, że wyłącznie smaczne jedzenie jest w stanie odchudzić, pomóc zdrowiu, utrzymać świetną formę i urodę. W programie odpowiedzialna jest za rozsądne podejście do diety. Jej zasługą jest to, że prezentowane przepisy są nie tylko pyszne, ale też dietetyczne.

W nowej serii programu prowadzące program podpowiedzą, jak radzić sobie z kryzysem w kuchni oraz jak banalne naleśniki zamienić w wyszukane danie. Przygotują smaczne prezenty, które przyjemnie połechcą kubki smakowe gości, a brzuszkom dzieci sprawią ogromną frajdę. Zdradzą hit ostatnich miesięcy, czyli przepis na wege burgera i zachęcą do jednego bezmięsnego dnia w tygodniu. Przygotują piknikowy koszyk pełen przysmaków z wytrawnym, rustykalnym tortem na czele. Podpowiedzą też, co jeść, gdy uprawia się sport i opowiedzą, co jedzą bohaterowie ich ulubionych filmów. Będzie pysznie! Bo czym byłoby życie bez smakołyków? Byłoby pewnie nudne i bezbarwne... Dlatego warto przyprawić je „Szczyptą smaku"!

ZOBACZ PRZEPISY Z TEGO SEZONU:

odc. 1 - Pocztówka z wakacji >

odc. 2 - Filmowe inspiracje >

odc. 3 - Sportowe dziewczyny >

odc. 4 - Hiszpańskie tapas >

odc. 5 - Kryzysowa kuchnia >

odc. 6 - Smaczne prezenty >

odc. 7 - Poniedziałki bez mięsa >

odc. 8 - Piknik >

OPIS SEZONU WIOSNA 2013

Nie wiecie jak zaskoczyć teściową na rodzinnym obiedzie? Co przygotować na romantyczną kolację we dwoje? Olga Kwiecińska i Agata Ziemnicka wywołały już niejedną rewolucję na talerzu. W nowym programie zachęcają widzów do eksperymentowania w kuchni i poszukiwania nowych smaków.

Olga Kwiecińska do perfekcji opanowała podstawy gotowania i kuchenne triki. Agata Ziemnicka jest dietetyczką z pasją, która bez wytchnienia wynajduje różne sposoby na to, żeby było zdrowo i smacznie. To właśnie one dwie nadają smak nowemu programowi TVN Style.

Gotują nowoczesne i lekkie potrawy wzorując się nie tylko na kuchni tradycyjnej. Każdy odcinek jest pełen inspiracji z innego zakątka świata. Olga i Agata sprawdzą, jak gotują prawdziwe włoskie mammy oraz zaserwują tradycyjne francuskie pyszności. Nie zabraknie też fantazyjnych słodkości...

Gotowanie ze „Szczyptą smaku” jest łatwe, przyjemne i zdrowe. Prowadzące udowodnią, że przyrządzenie fantastycznych dań nie wymaga niezwykłych umiejętności i ogromnej ilości czasu.

"Szczypta smaku"
"Szczypta smaku"
"Szczypta smaku"
"Szczypta smaku"
"Szczypta smaku"
+9
Zobacz galerię

"Szczypta smaku"

Co przygotować szybki lunch? Jak zachwycić rodzinę niezwykłymi kanapkami? To nie wszystko! Według Agaty i Olgi nowoczesna kuchnia jest przede wszystkim zdrowa. Prowadzące wezmą pod lupę każdy składnik i odkryją, jaki ma wpływ na nasze samopoczucie. Pokażą jak zastąpić te niezdrowe produkty, bardziej wartościowymi.

Jedno jest pewne! Agata i Olga nieźle namieszają!

OPISY ODCINKÓW Z SEZONU WIOSNA 2013:

ODC. 1 >

ODC. 2 >

ODC. 3 >

ODC. 4 >

ODC. 5 >

ODC. 6 >

ODC. 7 >

ODC. 8 >

PRZEPISY:

ŚNIADANIA INACZEJ, ODC. 1 >

ROMANTYCZNA KOLACJA, ODC. 2 >

KANAPKI INACZEJ, ODC. 3 >

FRANCUSKIE INSPIRACJE, ODC. 4 >

RODZINNY OBIAD, ODC. 5 >

WŁOSKA MAMMA, ODC. 6 >

LUNCH BOX, ODC. 7 >

SŁODKOŚCI Z PIEKARNIKA, ODC. 8 >

podziel się:

Pozostałe wiadomości