Warsztaty świata - Anna Orska w stolicy bursztynu

Warsztaty świata - Anna Orska w stolicy bursztynu
Warsztaty świata - Anna Orska w stolicy bursztynu
“Cudze chwalicie - swego nie znacie”. Anna Orska po wielu podróżach wraca do Gdańska i bierze na warsztat najbardziej ceniony w jubilerstwie bursztyn bałtycki. Wydaje się Wam, że wiecie o tym surowcu wszystko? Czy może kojarzy się wam jedynie z koralami, które nosiły wasze babcie? Z TVN Style odkryjecie go na nowo!

PREMIERA: 17 października, niedziela, godz. 17.50

Projektantka biżuterii Anna Orska w poszukiwaniu inspiracji, odwiedziła już Indie, Nepal, Wietnam, Bali, Meksyk i Peru. Teraz przyszła pora na Gdańsk nazywany światową stolicą bursztynu. Jantar, złoto Bałtyku, amber czy kamień święty od wieków fascynuje wszystkich swoją tajemniczą aurą.

W najnowszym dokumencie „Warsztaty świata - Anna Orska w Stolicy Bursztynu" TVN Style zabierze widzów do nowoczesnego Muzeum Gdańska, gdzie można obejrzeć nie tylko wyjątkowe okazy tego kamienia szlachetnego, ale także niepowtarzalną bursztynową biżuterię. To właśnie w Gdańsku można znaleźć prawdziwych pasjonatów i ludzi dla których amber jest ich największą miłością. Mistrz bursztyniarstwa Zbigniew Strzelczyk pokaże Orskiej tradycyjne narzędzia do obróbki oraz zdradzi co w jego pracy sprawia, że przeziębienia nie są dla niego problemem.

Projektantka odwiedzi też rodzinną firmę, która od trzydziestu dwóch lat pracuje z bursztynami. To właśnie tu, zobaczy jak od podstaw przygotować elementy niezbędne do stworzenia wymarzonej biżuterii. Właściciel zdradzi jej też, do czego w jego pracowni służy wibrator.Tomasz Ołdziejewski od lat buduje swój świat z bursztynu. Na swoim koncie ma między innymi rekordowy model Titanica oraz helską latarnię, która jest wyższa od swojego autora. W czym bursztynnik pomoże Annie Orskiej?

Projektantka trafi też w miejsce, które totalnie ją oszołomi. Sprawcą całego zamieszania będzie Lucjan Myrta, który już od pięćdziesięciu czterech lat tworzy przeróżne rzeczy z tego niezwykłego kamienia. W swoich zbiorach ma kilkaset różnych bursztynowych eksponatów, których łączna waga wynosi aż 6557 kg. To warto zobaczyć!

podziel się:

Pozostałe wiadomości

MasterChef Nastolatki: W 1. odcinku rozdano osiem fartuchów. Uczestnicy wysoko zawiesili poprzeczkę

MasterChef Nastolatki: W 1. odcinku rozdano osiem fartuchów. Uczestnicy wysoko zawiesili poprzeczkę

Zaskoczenie na starcie 15. sezonu "Mam Talent!" - złoty przycisk dla Olivii Hausner. Podsumowanie 1. odcinka

Zaskoczenie na starcie 15. sezonu "Mam Talent!" - złoty przycisk dla Olivii Hausner. Podsumowanie 1. odcinka

Gwiazdy TVN w nowej oprawie. "TVN to coś, co nas łączy"

Gwiazdy TVN w nowej oprawie. "TVN to coś, co nas łączy"

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

MasterChef Nastolatki PRZED EMISJĄ: Iwo gotuje od trzech lat. Czy jego danie nie okaże się zbyt ambitne?

MasterChef Nastolatki PRZED EMISJĄ: Iwo gotuje od trzech lat. Czy jego danie nie okaże się zbyt ambitne?