"Sztuka mięsa": grillowane organki cielęce z konfiturą agrestową i plackami ziemniaczanymi

"Sztuka mięsa": grillowane organki cielęce

W 4. odcinku 3. sezonu "Sztuki mięsa" Tomasz Jakubiak pokazał przepis na grillowane organki cielęce, podane z konfiturą agrestową i plackami ziemniaczano-kapuścianymi. Zobacz, jak zrobić to danie!

SKŁADNIKI:
organki cielęce
tymianek
pieprz
sól
PRZYGOTOWANIE:
Pozbywamy się błonek z mięsa. W moździerzu ucieramy przyprawy i nacieramy nimi mięso. Patelnię grillową polewamy olejem rzepakowym. Na rozgrzaną patelnię kładziemy cielęcinę i grillujemy ją ok. 12 minut, przewracając od czasu do czasu. Mięso zawijamy w folię aluminiową błyszczącą stroną do wewnątrz i zostawiamy, żeby odpoczęło. Kroimy na kotleciki (jeden kawałek to jedna kostka) i podajemy z plackami ziemniaczano-kapuścianymi i konfiturą agrestową.
SKŁADNIKI:
"Sztuka mięsa": konfitura agrestowa. S03E04
"Sztuka mięsa": konfitura agrestowa. S03E04
mrożony agrest
cukier
skórka z limonki
werbena cytrynowa
chilli
PRZYGOTOWANIE:
Na suchą patelnię wrzucamy agrest i podgrzewamy razem z cukrem. Gdy agrest puści sok, rozgniatamy owoce ubijakiem do ziemniaków. Dodajemy skórkę z limonki, listki werbeny i chilli. Wszystko mieszamy.
SKŁADNIKI:
"Sztuka mięsa": placki ziemniaczane z kapustą
"Sztuka mięsa": placki ziemniaczane z kapustą
ziemniaki typu C
cebula
pół kapusty stożkowej
jajko
tymianek
sól
pieprz
olej rzepakowy
PRZYGOTOWANIE:
Ziemniaki i cebulę trzemy na grubych okach. Kapustę drobno siekamy i dodajemy do ziemniaków. Wbijamy do całości jajko i mieszamy. Dodajemy listki tymianku, sól i pieprz i całość dokładnie mieszamy. Na rozgrzaną patelnię wlewamy tyle oleju, by placki były w połowie zanurzone.Smarzymy aż będą złocistobrązowe. Odsączamy z tłuszczu.
Danie komponujemy na półmisku w ten sposób, że na placki ziemniaczane układamy kotleciki i obok nakładamy trochę konfitury.