Co Maja Sablewska zamawia w restauracjach?

Na początku lipca tego roku premierę miała książka autorstwa Mai Sablewskiej "Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej. Zamień białe na zielone". To druga publikacja Sablewskiej po "10 sposobach na modę według Mai Sablewskiej". Tym razem gwiazda radzi, co zrobić, żeby mieć energię, zachować zdrowie i cieszyć się życiem, jak uniknąć żywieniowych błędów i nie dać się zwieść fałszywej reklamie.
Książka zawiera wiele cennych rad, które być może wielu z nas już słyszało, ale nigdy nie zaszkodzi ich sobie przypomnieć. Oto kilka z nich:
"Stosuję prostą zasadę: śniadanie jedz za dwóch, obiadem się dziel, a kolację oddawaj!"
„Zamień białe produkty na zielone, pozbądź się ze swojego menu białej mąki, cukrów i mleka krowiego. Dzięki temu poczujesz się zdrowiej i zredukujesz wagę”.
„W spożywanych posiłkach nie łączę węglowodanów z białkami. Wybieram białka z warzywami lub warzywa z węglowodanami, oczywiście złożonymi i najlepiej bez glutenu”.
Książka bogata jest w anegdotki z życia Mai Sablewskiej. Dowiemy się, co kiedyś jadała, co sprawiło, że zmieniła styl życia i... co zamawia w restauracjach, gdy w menu nie znajdzie nic dla siebie.
"Mój przyjaciel opowiedział mi niedawno, że jego brat siedział kiedyś w restauracji przy stoliku obok mnie. Nie znałam go. Był ciekaw, co zamówię, i nie mógł uwierzyć, że poprosiłam o… trzy wrzątki. No tak, jeśli nie mogę zjeść ani napić się ulubionego soku z marchewki albo kawy z mlekiem sojowym (mleko sojowe to nadal rzadkość w restauracjach), zamawiam gorącą wodę, którą piję tak jak kiedyś napoje energetyczne. I tak, jeśli chodzi o moje ulubione produkty, to zacznę właśnie od gorącej wody… Ten sposób przekazał mi mój wspaniały partner"
ZOBACZ TAKŻE:

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN