"Dieta czy cud?": kriolipoza i chińskie preparaty. A co czeka Kingę Zawodnik jeśli nie schudnie?

To będzie bardzo emocjonalny finisz 2. sezonu programu "Dieta czy cud?". Nasza prowadząca Kinga Zawodnik dowie się, co ją czeka, jeśli nie schudnie. A o utratę kilogramów zawalczy stosując zielone produkty na odchudzanie, przetestuje też domowe urządzenie do zamrażania tkanki tłuszczowej.

Co to jest kriolipoliza i czy może pomóc w odchudzaniu? Aby to sprawdzić Kinga przetestuje na swoim podbródku domowe urządzenie do zamrażania tkanki tłuszczowej. Dr Marcin Ambroziak wyjaśni na czym polega kriolipoliza i w jakich warunkach może być skuteczna.
W ostatnim odcinku 2. sezonu programu "Dieta czy cud?" nasza prowadząca natrafi w internecie na chiński preparat, którego producenci obiecują błyskawiczną utratę zbędnych kilogramów. Kinga podejrzewa, że preparat może zawierać sibutraminę – zakazaną w Polsce, niebezpieczną substancję. Przekaże kapsułki do zbadania w Narodowym Instytucie Leków. Wynik badania zaskoczy nawet ekspertów.
Kinga wypróbuje też zielone produkty na odchudzanie: zieloną herbatę, zieloną kawę oraz zielony jęczmień. A dietetyczka Ula Somow podpowie, co zielonego warto włączyć do diety odchudzającej.
W 10. odcinku poznacie dramatyczną historię Oli. Schudła 53 kilogramy dzięki operacji zmniejszenia żołądka, która omal nie skończyła się tragicznie.
Nasza prowadząca spotka się z prof. Maciejem Kielarem, specjalistą chirurgicznego leczenia otyłości. To nie będzie łatwa rozmowa, bo profesor Kielar bez owijania w bawełnę powie Kindze, co ją czeka, jeśli nie schudnie.
PREMIERA 10. odcinka 2. sezonu programu "Dieta czy cud?" w niedzielę 17 maja o godzinie 11.
Powtórki odcinka:
poniedziałek 18 maja, 19:40
środa 20 maja, 21:40
czwartek 21 maja, 15:10
sobota 23 maja, 14:15
Za pomoc w realizacji odcinka serdecznie dziękujemy:
Dietetyczce Uli Somow
dr n. farm. Magdalenie Popławskiej z Narodowego Instytutu Leków
dr n. med. dermatologowi Marcinowi Ambroziakowi z Kliniki Ambroziak
dr Pawłowi Grzesiowskiemu
prof. Maciejowi Kielarowi
Mikołajowi Pytelowi z wypożyczalni rowerowej Air Bike
Paulinie Maj za możliwość wykorzystania zdjęć