"Dieta czy cud?": dieta a przyzwyczajenia i pokusy

Dieta czy cud?: Kinga na diecie słoiczkowej
Dieta czy cud?: Kinga Zawodnik na diecie przed konferencją TVN

Odchudzamy się, odmawiamy sobie wszystkiego, zrzucamy pierwsze kilka kilogramów i ... nagle się łamiemy. Dieta idzie w kąt, a my rzucamy się na to co pyszne, kaloryczne i niezdrowe. Najczęściej zdarza się to podczas rodzinnych uroczystości i spotkań towarzyskich. Wokół tyle smacznego jedzenia, tyle zapachów, tyle jedzących osób, że bardzo trudno jest wytrwać na diecie. Dlaczego tak się dzieje? I co ma zrobić odchudzający się człowiek, który na imprezie uległ pokusie? Na te pytania odpowie dietetyk kliniczny, dr Wanda Baltaza w kolejnym odcinku programu „Dieta czy cud?". Poda również przepisy na pyszne, niskokaloryczne przekąski, które doskonale sprawdzą się na każdej „domówce", czy rodzinnym obiedzie, zastępując chipsy i inne niezdrowe przysmaki.

Kinga Zawodnik, nieustraszona pogromczyni diet, tym razem przetestuje popularną wśród gwiazd „dietę słoiczkową", która polega na spożywaniu wyłącznie jedzenia ze słoiczków przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci, ewentualnie kaszki na śniadanie. Kinga ma przed sobą nie lada wyzwanie – ze słoiczkami w torebce idzie na wielką imprezę TVN. Pozna swoje ukochane gwiazdy: m.in. Magdę Gessler, Ewę Drzyzgę, Małgorzatę Rozenek. I zmierzy się wielką pokusą – suto zastawionymi stołami na bankiecie.

Kinga będzie też próbowała odchudzać się za pomocą magnetycznych kolczyków i pierścieni.

W cyklu o metamorfozach kobiet, którym udało się zrzucić kilkadziesiąt kilogramów, przedstawimy Kasię, która schudła dzięki wsparciu mamy.

O tym jaki wpływ ma rodzina na nasze nawyki żywieniowe, będą mówić psycholog Miłosz Brzeziński oraz prof. Artur Mamcarz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyna otyłości może być ukryta w genach, które dziedziczymy po naszych rodzicach i dziadkach. Kinga podda się badaniu na obecność genu otyłości. Koniecznie zobaczcie, jak zareaguje na wyniki tego badania!

PREMIERA 6. odcinka programu "Dieta czy cud?" w niedzielę 3 listopada o godz. 11:00.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 4 listopada, 18:55

środa, 6 listopada, 21:40

czwartek, 7 listopada, 15:20

sobota, 9 listopada, 9:30

Serdeczne podziękowania dla dr. Łukasza Kmieciaka za udział w nagraniach, oraz za możliwość realizacji zdjęć w Centrum Leczenia Bólu w Łodzi. http://www.stopbolowi.pl/

Serdeczne podziękowania dla profesora Artura Mamcarza za fachowy komentarz i udział w nagraniach.

Ogromne podziękowania dla Stajni Wilanów za możliwość realizacji nagrania.

http://www.stajnia-wilanow.pl/

Za możliwość realizacji nagrania dziękujemy kawiarni Costa Coffee w Warszawie

https://www.costacoffee.pl/

Za fachowy komentarz i udział w nagraniach bardzo dziękujemy psychologowi Miłoszowy Brzezińskiemu.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?