"Dieta czy cud?": efekt jo-jo, dieta sokowa i ketogeniczna

Dieta czy cud?: Kinga Zawodnik
"Dieta czy cud?": Kinga testuje dietę ketogeniczną

Wszyscy, którym udało się zrzucić zbędne kilogramy zgodnie twierdzą, że schudnąć jest łatwo – dużo trudniej utrzymać wymarzoną wagę. W tym odcinku programu "Dieta czy cud?" o efekcie jo-jo oraz o tym, jak ważna w odchudzaniu jest samoakceptacja.

Kinga Zawodnik przetestuje dla Was dwie ostatnio bardzo modne, a jednocześnie skrajnie różne diety: sokową i ketogeniczną. Dieta sokowa reklamowana jest jako doskonały sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. A przy okazji można na niej szybko zrzucić kilka kilogramów. Czy Kinga wytrzyma 3 dni na samych sokach? Jakie będą skutki tak restrykcyjnej diety? Wyjaśni internista, dr Paweł Grzesiowski.Dr Wanda Baltaza podpowie czym można zastąpić soki, żeby dieta nie była szokiem dla organizmu.

Kinga przerzuca się na dietę ketogeniczną, na której z całą pewnością nie będzie głodować, ponieważ składa się ona głównie z mięsa i tłuszczu. Ale w jaki sposób wpływa na zdrowie i samopoczucie? Kinga przekona się już po kilku dniach jedzenia jajek na bekonie, na przemian z golonką i tatarem.

W cyklu metamorfoz poznacie Monikę, której udało się schudnąć 35 kilogramów. Już jako nastolatka ważyła 110 kilo. Wielokrotnie próbowała schudnąć, ale kończyło się to efektem jo-jo i waga wracała do wyjściowych 110 kilogramów. Monika jednak dalej walczyła. W naszym programie opowie, jak udało jej się osiągnąć sukces i nie przytyć przez 11 lat. Psycholog Maria Rotkiel wyjaśni, dlaczego musimy zaakceptować siebie, żeby schudnąć.

A Kinga na pocieszenie zrobi to, co każda dziewczyna – pójdzie na zakupy, w poszukiwaniu idealnej bielizny wyszczuplającej. Profesjonalna braffiterka doradzi Kindze, jak dobrać taką bieliznę.

PREMIERA 8. odcinka programu "Dieta czy cud?" w niedzielę 17 listopada o godz. 11:00.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 18 listopada, 18:55

środa, 20 listopada, 21:40

czwartek, 21 listopada, 15:20

sobota, 23 listopada, 9:40

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?