"Dieta czy cud?": jakie znaczenie w odchudzaniu ma... głowa?

Dieta czy cud?: Kinga Zawodnik
Dieta czy cud?: Kinga Zawodnik

W tym odcinku nasze prowadzące: dietetyczka Wanda Baltaza oraz Kinga Zawodnik, testerka diet, zajmą się wpływem emocji na odchudzanie. Prawie każda z nas sięga czasem po jedzenie pod wpływem emocji. Może to być paczka chipsów, zjedzona z nudów. Innym razem pączek z powodu chandry. Bywa, że „zajadamy" stres, smutek, porażki zawodowe lub osobiste.Zdarza się także, że sięgamy po coś pysznego w nagrodę, kiedy odniesiemy sukces. Jeśli jedzenie staje się jedynym sposobem radzenia sobie z uczuciami, to jesteśmy na prostej drodze do nadwagi, a nawet otyłości.

Kinga podczas testowania diety kopenhaskiej przeżyje prawdziwą emocjonalną huśtawkę – od euforii, po chwilowe załamanie.Wanda Baltaza wyjaśni, w jaki sposób mózg steruje naszym apetytem oraz jaki wpływ na odchudzanie mają uczucia i ... hormony.

Psycholog Maria Rotkiel odpowie na pytanie, kiedy związek emocji z jedzeniem jest tak silny, że powinniśmy to uznać za sygnał alarmowy i poradzić się specjalisty.

Zobaczycie także, czym skończy się próba wprowadzenia się Kingi w trans hipnotyczny, który ma tak przeprogramować jej mózg, by zaczęła wreszcie chudnąć.

Kinga będzie także testować plastry odchudzające. O ich właściwościach opowie dermatolog dr Maciej Krajewski. Wanda zaproponuje proste i skuteczne triki, które oszukując zmysły pomogą zmniejszyć apetyt.

Będą także przepisy na niskokaloryczne, ale duże objętościowo dania, które wypełnią żołądek i sprawią, że dłużej nie będziemy czuli głodu.

W tym odcinku poznacie także Edytę, która tyła pod wpływem stresu, a kiedy wreszcie zdała sobie z tego sprawę, ważyła już ponad 100 kilogramów. Próby odchudzania za pomocą restrykcyjnych diet tylko pogorszyły sytuację. Dopiero poznanie samej siebie, zapanowanie nad negatywnymi emocjami sprawiło, że Edycie udało się schudnąć aż 40 kilogramów.

EMISJA 4. odcinka programu "Dieta czy cud?" w niedzielę 31 maja o godz. 11:00.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 1 czerwca, 19:40

środa, 3 czerwca, 21:40

czwartek, 4 czerwca, 15:10

sobota, 6 czerwca, 14:15

Serdeczne podziękowania za możliwość realizacji zdjęć dla Pałacu w Jabłonnie.

Za fachowy komentarz bardzo dziękujemy Marii Rotkiel, psychologowi, terapeutce, trenerce rozwoju zawodowego i osobistego.

Za udział w zdjęciach i fachowy komentarz dziękujemy dr n.med. Maciejowi Krajewskiemu, dermatologowi i lekarzowi medycyny estetycznej z Kliniki Krajewski.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?