"Dieta czy cud?": cukier

Dieta czy cud?: dr Wanda Baltaza mówi o cukrze, S01E03
"Dieta czy cud?": dr Wanda Baltaza o cukrze w diecie Polaków

W tym odcinku prowadzące program „Dieta czy cud?" - dietetyczka dr Wanda Baltaza i testerka diet Kinga Zawodnik zmierzą się z cukrem, którego nadmiar w naszej diecie jest najczęstszą przyczyną nadwagi i otyłości.

O tym, że cukier nas tuczy, lekarze i dietetycy alarmują od wielu lat, a mimo to jemy go za dużo. Przeciętny Polak zjada 44 kg rocznie, czyli aż 2/3 szklanki dziennie! Oczywiście nikt nie sypie tyle cukru do kawy, czy herbaty, ale zawierają go słodycze, napoje gazowane, a nawet takie produkty jak wędliny, płatki śniadaniowe czy ketchup. Jemy więc mnóstwo cukru, nie zdając sobie z tego sprawy.

Przekona się o tym Kinga, która rozpocznie cukrowy detoks i spróbuje odzwyczaić się od słodyczy. Kinga przetestuje też słodycze light. Sprawdzi, jaki jest ich skład i czym różnią się od zwykłych batonów i ciasteczek. Nasza testerka zmierzy się także z dietą o niskim indeksie glikemicznym, a dietetyczka Wanda Baltaza wyjaśni czym właściwie jest indeks glikemiczny, co ma wspólnego z poziomem cukru we krwi i dlaczego w tej diecie tak łatwo o pomyłki.

Ostatnią deską ratunku dla Kingi będą tabletki zawierające chrom, który uchodzi za pierwiastek skutecznie hamujący apetyt na cukier i słodycze. Jakie będą efekty chromowej kuracji?

Wanda Baltaza wyjaśni dlaczego od cukru tak łatwo się uzależniamy, a tak trudno się od niego odzwyczaić. Zdradzi też sposoby na uwolnienie się od cukrowego szaleństwa: poda przepisy na fit słodycze bez cukru i podpowie jakie zamienniki cukru warto stosować, a jakie lepiej omijać z daleka.

PREMIERA 3. odcinka "Diety czy cud?" w niedzielę 13 października o godz. 11:00.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 14 października, 18:55

środa, 16 października, 21:40

czwartek, 17 października, 15:15

sobota, 19 października, 9:30

Ogromne podziękowania dla Restauracji Cucina w Wilanowie za umożliwienie nagrania

Za możliwość realizacji zdjęć dziękujemy siłowni Total Fitness w Wilanowie

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?