"Dieta czy cud?": ruch

Dieta czy cud?: Kinga w kostiumie do ćwiczeń, S01E05
"Dieta czy cud?": Kinga ćwiczy

Dietetycy, lekarze, trenerzy przekonują, że wystarczy 30–45 minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie, takiej jak np. spacer, by utrzymać odpowiednią wagę i być zdrowym. W teorii – nic łatwiejszego, ale w praktyce okazuje się, że tylko nieliczni regularnie ćwiczą.

Kinga Zawodnik, która w programie „Dieta czy cud?" testuje dla Was diety i gadżety odchudzające, sama o sobie mówi, że nie jest typem sportowca. Jednak w tym odcinku postanawia to zmienić i ruszyć się z kanapy. Sprawdzi, jakie ćwiczenia da radę wykonać, a może nawet je polubi. Chodzenie po schodach, ćwiczenia z internetu, aqua aerobic –co okaże się najlepsze dla Kingi?

Wanda Baltaza, dietetyczka, która spędza czas aktywnie i uwielbia jogę, wyjaśni dlaczego osoby z nadwagą i otyłością, nawet jeśli zaczną ćwiczyć, bardzo łatwo się zniechęcają. O tym, jak ważna jest motywacja, by zacząć się ruszać, opowie psycholog Miłosz Brzeziński. A fizjolog sportowy Szczepan Wiecha i trener personalny Szymon Gaś podpowiedzą, jaki rodzaj treningu jest najlepszy dla osób początkujących, które chcą zgubić zbędne kilogramy.

Wanda pokaże, jak mierzyć postępy w odchudzaniu oraz wytłumaczy, dlaczego pomiar składu ciała jest bardziej miarodajny od wskaźników typu BMI czy WHR. Poda również przepisy na lekkie i pyszne dania przed i po treningu.

W tym odcinku poznacie także Klaudię, która dzięki ćwiczeniom zrzuciła 10 zbędnych kilogramów.

Kinga nie byłaby sobą, gdyby nie sięgnęła po gadżety, które mogą zastąpić regularne ćwiczenia. Tym razem przetestuje dla was pasy odchudzające oraz specjalny kombinezon typu sauna, dzięki któremu ćwiczenia mają być bardziej skuteczne. Koniecznie zobaczcie, jak to się skończyło!

PREMIERA 5. odcinka programu "Dieta czy cud?" w niedzielę 27 października o godz. 11:00.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 28 października, 18:55

środa, 30 października, 21:40

czwartek, 31 października, 15:15

sobota, 2 listopada, 9:30

Serdeczne podziękowania dla Katarzyny Kępki i Szymona Gasia za udział w nagraniach oraz fachowy komentarz.

Serdeczne podziękowania dla dr. Szczepana Wiechy za fachowy komentarz oraz możliwość realizacji zdjęć w Centrum Diagnostyki Sportowej Sports Lab w Warszawie.

Za możliwość realizacji zdjęć dziękujemy Quantum Fitness, klubowi fitness w Warszawie.

Za fachowy komentarz oraz udział w nagraniach serdecznie dziękujemy psychologowi Miłoszowi Brzezińskiemu.

Za możliwość przeprowadzenia nagrania dziękujemy kawiarni Big Book Cafe.

Za wypożyczenie analizatora składu ciała dziękujemy firmie Correct Line, importerowi i dystrybutorowi urządzeń medycznych.

Za wypożyczenie zegarków fitness oraz pulsomierzy dziękujemy firmie Sport Konsulting.

Za udział w nagraniach dziękujemy Pani Ewie Dahan instruktorce Aqua Aerobiku. Za możliwość realizacji zdjęć dziękujemy basenowi Holmes Place w warszawskim Hotelu Marriott.

Dziękujemy za możliwość realizacji nagrań restauracji Taste Burger.

Serdeczne podziękowania dla Just Jump Fitness za możliwość realizacji nagrań.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?