"Dorota was urządzi": słodkie życie w kawalerce

Bohaterka kolejnego odcinka "Dorota was urządzi" mimo że pracuje w fabryce czekolady, do niedawna słodkiego życia nie miała. Nieuleczalna choroba zabrała jej narzeczonego i teraz próbuje zacząć wszystko od nowa. Pełna optymizmu i niezwykle ciepła dziewczyna w odremontowanej kawalerce będzie mogła w końcu cieszyć się życiem.
Kasia mieszka w kawalerce cioci i od czasu wprowadzenia się nie poczyniła w niej żadnych zmian. Najważniejszym dla niej miejscem jest pokój, który pełni zarówno funkcję salonu, sypialni, jak i garderoby. Niestety zastana przez Dorotę przestrzeń to jeden wielki miszmasz. Nic do siebie nie pasuje, nie mówiąc już o pozostałościach poprzedniego lokatora – fana motoryzacji, w postaci ściennych dekoracji. Jednym słowem mało komfortowe pomieszczenie.
A o czym marzy bohaterka odcinka? Chciałaby więcej kobiecego pierwiastka w pokoju oraz liczy na całkowitą stylistyczną przemianę. Pragnie, by studencka kawalerka przeobraziła się w mieszkanie dorosłej kobiety, a pokój zyskał charakter oraz stał się wielofunkcyjny, bez uszczerbku na estetyce. Co podoba się Kasi? Styl loftowy, nowoczesny, jasne kolory, ale z odważnymi akcentami.
To będzie prawdziwe wyzwanie dla Doroty, zważywszy na fakt, że funkcje sypialniane mają nie zaburzać klimatu salonu. Co wykombinuje? Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powiększy przestrzeń. Pojawi się cegła, szklana ściana działowa i dużo oryginalnych elementów. A wśród nich stolik ze szpuli i sznurka. Jak zwykle Dorota sprzeda widzom kilka sprytnych patentów na własnoręcznie wykonane ozdoby. Tym razem w stylu kolonialnym. W tym celu odwiedzi sklepy z odzieżą używaną i za pomocą skórzanych pasków w prosty i szybki sposób przeobrazi zwykłe przedmioty w kolonialne skarby.
EMISJA szóstego odcinka programu "Dorota was urządzi" w sobotę 31 grudnia o godz. 16:45.
Powtórki odcinka:
niedziela, 1 stycznia, 9:10
wtorek, 3 stycznia, 21:40
czwartek, 5 stycznia, 22:55
piątek, 6 stycznia, 17:15