W serii "Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren" wreszcie ukazały się dwa nowe tytuły: „Lotta z ulicy Awanturników" i "Emil ze Smalandii"!
To kolejne po „Pippi”, „Karlssonie z Dachu” i „Dzieciach z Bullerbyn” audiobooki z bestsellerowej serii, czytane przez znaną aktorkę.
Czy zły sen i drapiący sweterek to wystarczający powód, żeby mieć zły humor? Jak najbardziej. Dla Lotty jest to również wystarczająca przyczyna, żeby wyprowadzić się z domu. Czy na zawsze? I co na to jej rodzice? Posłuchajcie sami. „Lotta z ulicy Awanturników” to historia, a w zasadzie historyjka, pięcioletniej dziewczynki, która pewnego dnia obudziła się w złym humorze, i postanowiła swoimi fochami zadręczyć cały dom. Wpada przez to w coraz większe tarapaty, bo jak przystało na panieneczkę w jej wieku, nie potrafi przyznać się do błędu. Astrid Lindgren w dowcipny sposób opowiada o typowym dla maluchów uporze oraz poddaje rodzicom pomysł, jak sobie z nim poradzić. Nic na siłę – zdaje się twierdzić pisarka, stając się jednocześnie prekursorką bezstresowego wychowania dzieci. Historia Lotty była jedną z ulubionych opowieści wielkiego szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana. Gwarantujemy, że gdy ją poznasz, zakochasz się w niej równie głęboko.
Książka ze Złotej Listy Fundacji Cała Polska Czyta DzieciomAudiobook jest skierowany do dzieci w wieku 0 – 4 lata.
Wygląda jak aniołek, ale pozory mylą. Śpi w czapce i ze swoją ukochaną strzelbą. Woli zjeść choinkę zamiast fasolki szparagowej. Wkłada głowę do wazy z rosołem. Szczypie siostrę, gania kota. Psoci, ile się da. Dorośli najchętniej wysłaliby go do Ameryki, byle się go pozbyć. Założę się, że już go lubicie. Przed Wami – Emil ze Smalandii.
Astrid Lindgren stworzyła tę postać dla swojego wnuka, Karla Johana. Mały Karl uwielbiał się awanturować. Któregoś dnia, kiedy bardzo się wściekał, babcia Astrid spytała go po prostu, czy wie, kim jest Emil. Trzylatek tak bardzo chciał się dowiedzieć, że zapomniał o swoich humorach. I tak już było zawsze. Emil ze Smalandii stał się ukochaną postacią zarówno Karla jak i samej Astrid. Nie mogła się z nią rozstać i, wierzcie mi, Wam też będzie trudno. W latach sześćdziesiątych, kiedy książka powstała, uznana została za rewolucyjną. Pokazywała rodzinę, w której wychowuje się dzieci miłością i nie stosuje kar fizycznych. Opowiadała o ludziach, którzy, mimo skromnych warunków finansowych, potrafią zapewnić swoim pociechom szczęśliwe dzieciństwo. Audiobook skierowany do dzieci w wieku 4 – 6 lat.Książka ze Złotej Listy Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom