Gdzie mieszkać "W dobrym stylu"?

Fragment 2. odcinka "W dobrym stylu"
W Polsce żyje ponad 38 milionów osób i każdy musi gdzieś mieszkać, dlatego Małgorzata Rozenek – Majdan postanowiła bliżej przyjrzeć się tematowi mieszkania - co jest korzystniejsze – wynajmowanie czy kupno; jak finansować zakup mieszkania; jak się przeprowadzić – to wszystko w drugim odcinku programu „W dobrym stylu"!
Czy w dzisiejszych czasach jest oczywiste, że kupujemy mieszkanie? Czy nie ma w Polsce zwyczaju wynajmowania go na całe życie? A jeśli już kupujemy, to jaką podpisać umowę z bankiem, aby nie być na z góry straconej pozycji... Prowadząca program zada te wszystkie pytania Katarzynie Mędlewskiej, agentowi nieruchomości oraz Dawidowi Małysze, ekspertowi kredytowemu. A najatrakcyjniejsze i najbardziej poszukiwane nieruchomości pokaże Małgosi współprowadzący program „House Hunters - Poszukiwacze domów" (HGTV) – Maciej Mindak.
Po zakupie mieszkania trzeba dokonać odbioru technicznego nowego „eM", i najlepiej zrobić to z profesjonalistą. Porady fachowca mogą się okazać bardzo cenne, bo przegapione usterki mogą okazać się z biegiem lat sporą inwestycją. Przemysław Wyszkowski - fachowiec w zakresie odbioru mieszkań - przeprowadzi nas przez wzorcowy odbiór mieszkania.
No to czas na przeprowadzkę... dla wielu ludzi to prawdziwy koszmar. Aby trochę ułatwić sobie życie, można poprosić o pomoc znajomych lub skorzystać z pomocy fachowców. O plusach i minusach obu opcji Małgorzata Rozenek – Majdan porozmawia z Rafałem Złotnickim, właścicielem firmy przeprowadzkowej.
A na koniec przyda się parę tipów na pakowanie rzeczy, bo warto, aby nasz dobytek dotarł w jednym kawałku do nowego mieszkania.
EMISJA drugiego odcinka "W dobrym stylu" w sobotę 27 stycznia o godz. 17:35.
Powtórki odcinka:
sobota, 27 stycznia, 23:25
poniedziałek, 29 stycznia, 23:55
wtorek, 30 stycznia, 6:45
środa, 31 stycznia, 14:10