"Gwiazdy prywatnie": pokój kontemplacji i ziołowa kaplica - ważne miejsca w domu Jagi Hupało

"Gwiazdy prywatnie": pokój kontemplacji i ziołowa kaplica w domu Jagi Hupało

Jaga Hupało to wyjątkowa kobieta, wyjątkowy jest też jej dom. Stara leśniczówka powstała w 1870 roku, a w swoim wnętrzu kryje niezwykłe pomieszczenia, m.in. pokój kontemplacji oraz ziołową kaplicę. Do czego służą artystce te pomieszczenia dowiedzieliśmy się w 2. odcinku programu "Gwiazdy prywatnie".

Jaga Hupało jest jedyna w swoim rodzaju. Jedna z najbardziej znanych stylistek fryzur i kreatorek wizerunku w Polsce, właścicielka oraz szefowa dużego przedsiębiorstwa, a zdaniem magazynu "Elle" także jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Nie narzeka na brak obowiązków, cały czas musi być na łączach ze swoimi współpracownikami oraz kontrahentami. A mimo to wciąż potrafi znaleźć czas dla siebie.
Swoje miejsce odnalazła około 450 kilometrów od Warszawy, gdzie pracuje. Kupiła tutaj niezwykłą, bo zbudowaną w 1870 roku leśniczówkę i stworzyła tutaj swój raj na ziemi. Budynek jest bardzo urokliwy i klimatyczny z zewnątrz, a w środku skrywa prawdziwe skarby. Oprócz tradycyjnych pomieszczeń znajdują się tutaj m.in. pokój kontemplacji oraz ziołowa kapliczka. W 2. odcinku programu "Gwiazdy prywatnie" ich właścicielka wyjaśniła nam, jak wiele znaczą dla niej te pokoje.
- To jest pokój medytacji, relaksu, skupienia. Oddaję się tej przyjemności z rozkoszą - opowiadała pokazując nam swój pokój kontemplacji. - Nadałam nazwę pokoju medytacyjnego, pokoju kontemplacyjnego i ja korzystam z niego w tej formie, natomiast dla każdego człowieka może być czymś innym.
Jaga Hupało wykorzystuje go do nauki. - Dobrze jest poznać techniki oddechowe, techniki uważności, żeby nauczyć się: czym jest ten promyk słońca, czym jest ta roślina, co mi to daje, co ja mogę dać światu… Wszystkiego tutaj się uczę - powiedziała.
Po czym zabrała nas do kolejnego ważnego dla siebie pomieszczenia. Malutkie, niepozorne Jaga Hupało przeznaczyła na ziołową kaplicę. Zielarstwo jest jedną z jej największych pasji, a efekty pracy trzyma właśnie tutaj.
2. odcinek "Gwiazd prywatnie" zobaczycie jeszcze w:
wtorek, 15 września, 16:55
środa, 16 września, 20:10
czwartek, 17 września, 15:10
niedziela, 20 września, 17:30