"Gwiazdy prywatnie": zielarstwa w rodzinie Jagi Hupało uczy się z pokolenia na pokolenie

"Gwiazdy prywatnie": najcenniejszą chwilą dla Jagi Hupało jest obcowanie w zieleni

W 2. odcinku programu "Gwiazdy prywatnie" odwiedziliśmy dom Jagi Hupało. Artystka oprowadziła nas po swojej leśniczówce oraz jej okolicach, a także opowiedziała o swojej ogromnej pasji, jaką jest zielarstwo.

Dla Jagi Hupało bardzo ważne jest życie wśród natury i w zgodzie z nią. Właśnie dlatego ta stylistka fryzur i kreatorka wizerunku swoje miejsce odnalazła aż 450 kilometrów od Warszawy, w pobliżu rodzinnego domu. Wymarzonym miejscem dla artystki okazała się leśniczówka, która została zbudowana w 1870 roku. W 2. odcinku programu "Gwiazdy prywatnie" Jaga Hupało oprowadziła nas po tym miejscu.
Opowiedziała także o swojej pasji, jaką jest zielarstwo. Artystka oddaje jej się w wolnych chwilach, a otoczenie tylko temu sprzyja. Skromnie przyznaje, że choć poświęca temu sporo czasu, nie jest jeszcze ekspertką. - Zielarstwo to wielka sztuka, której się uczę powoli.
Pasję do zielarstwa odziedziczyła po rodzicach. - Każde pokolenie w mojej rodzinie uczyło się zielarstwa. Nikt nie zajmował się zielarstwem zawodowo. Zielarstwa uczyłam się od mojej mamy, teraz uczę się z książek i najlepszym moim nauczycielem jest las - opowiadała Jaga Hupało.
Potrzebne zioła zbiera w swoim ogrodzie lub wokół domostwa. - Podoba mi się teoria, że dookoła domu rosną zioła, których potrzebujesz. Dookoła tego domu najwięcej jest pokrzywy, wręcz sanktuarium pokrzywy. Jest to roślina, która ma wielką moc - stwierdziła artystka, po czym opowiedziała o pozytywnym działaniu pokrzywy.
2. odcinek "Gwiazd prywatnie" zobaczycie jeszcze w:
wtorek, 15 września, 16:55
środa, 16 września, 20:10
czwartek, 17 września, 15:10
niedziela, 20 września, 17:30