"In vitro. Nauka czy cud? 2": Jakie komórki jajowe wybierane są do zapłodnienia in vitro?

"In vitro. Nauka czy cud? 2": Proces wyboru rokujących komórek jajowych

Co oznacza stwierdzenie, że komórki jajowe rokują (lub nie rokują) dla procedury in vitro? Które z nich wybiera się do zapłodnienia? Czym charakteryzuje się komórka jajowa "idealna do połączenia z plemnikiem"? Odpowiedzi na te, a także inne pytania - Małgorzata Rozenek-Majdan uzyskała od specjalisty z kliniki leczenia niepłodności i diagnostyki prenatalnej - w 3. odcinku "In vitro. Nauka czy cud? 2".

Wszystkie bohaterki programu - Jadzia, Karolina, Krysia oraz Asia - przeszły już zabiegi punkcji jajników. Zanim jednak pobrane od nich komórki jajowe miały zostać połączone z plemnikami w procesie zapłodnienia metodą in vitro - embriolog ocenił ich rokowania dla procedury.
Małgorzata Rozenek-Majdan towarzyszyła lekarzowi na etapie wybierania najlepszych do zapłodnienia komórek jajowych, dzięki czemu Wy również możecie pozyskać szczegółową wiedzę na temat tego procesu. Sprawdźcie fragment odcinka "In vitro. Nauka czy cud? 2", w którym cztery pary dowiedziały się, jak wiele spośród ich zarodków - nadawało się do transferu.
3. odcinek 2. sezonu programu "In vitro. Nauka czy cud?" obejrzycie jeszcze: w sobotę 25 lutego, 13:25 w niedzielę 26 lutego, 16:30 w poniedziałek 27 lutego, 21:50 we wtorek 28 lutego, 13:50