"Jestem z Polski": W ten sposób w Meksyku można łowić ostrygi!

"Jestem z Polski": Kamil nauczył się łowić świeże ostrygi! Czy to bezpieczne?

Sześć lat temu Małgorzata z Kamilem porzucili swoje ustatkowane życie w Polsce i przeprowadzili się do Puerto Escondido. Ich codzienność zmieniła się diametralnie - para musiała zrezygnować z wielu, znanych im udogodnień, takich jak chociażby używanie zmywarki. W to miejsce wpisały się jednak słoneczna pogoda oraz niesamowity kontakt z naturą. W 1. odcinku 11. sezonu "Jestem z Polski" para pokazała, w jaki sposób łowią świeże ostrygi!

Zgodnie ze słowami bohatera odcinka Kamila - nurkowanie w celu złowienia ostryg nie jest bezpiecznym procesem. Tego zadania nauczyli go w Meksyku lokalni nurkowie, którzy udzielili mu instruktażu. Mężczyzna opowiedział nam, że do złowienia ostryg potrzebne są siatka, płetwy, maska oraz specjalne narzędzie - pręt, jakim podważa się ostrygę przylegającą do skały.
Przekonajcie się, jak wygląda proces łowienia tych owoców morza w praktyce oraz dowiedzcie się, ile za ich zakup trzeba zapłacić, wybierając się do restauracji. A po więcej ciekawostek dotyczących życia, jakie Gosia z Kamilem prowadzą w meksykańskim Puerto Escondido - zapraszamy do obejrzenia całości odcinka "Jestem z Polski" z ich udziałem.
1. odcinek 11. sezonu programu "Jestem z Polski" na naszej antenie obejrzycie jeszcze: wtorek 4 kwietnia, 21:00 czwartek 6 kwietnia, 13:35