"Jestem z Polski": Lili sprawi, że już nigdy nie pomylicie Słowenii ze Słowacją

Jestem z Polski: Lili z Mariboru
Jestem z Polski: zgłoszenie mieszkajacej w Mariborze Lili
Słowenia to kraj zlokalizowany stosunkowo blisko polskiej granicy, a mimo to nie wiemy o nim wiele. Często mylimy ją ze Słowacją, pojawiają się też pytania, czy jest to kraj bałkański. Te wszystkie wątpliwości postara się rozwiać dla nas bohaterka 1. odcinka 6. sezonu programu "Jestem z Polski", która kilka lat temu przeprowadziła się do Mariboru.

W 1. odcinku 6. sezonu programu "Jestem z Polski" poznacie Lili, która z rodzinnego Elbląga wyprowadziła się do Słowenii. Wybrała przepiękny, ale niewielki Maribor. Od swojego przyjazdu zajmowała się tam przeróżnymi rzeczami: prowadziła hostel, butik i sklep z polskimi kosmetykami. Dziś pracuje m.in. jako początkujący radiowiec. Opowie wam, za co pokochała kraj, który Polacy traktują zwykle jedynie tranzytowo w drodze do Chorwacji. Zobaczycie jej ulubione restauracje i winnice.

Lili spróbuje też zrobić kebaba z czekolady, wyjaśni czemu nie spędza w Mariborze Sylwestra, opowie o polsko-słoweńskich wpadkach językowych i przede wszystkim spróbuje rozstrzygnąć częstą wątpliwość: czy Słowenia to już Bałkany.

PREMIERA 1. odcinka 6. sezonu programu "Jestem z Polski" już w piątek 23 października o godzinie 22:25.

Powtórki odcinka:

niedziela 25 października, 15:30

wtorek 27 października, 21:25

środa 28 października, 15:55

czwartek 29 październik, 13:55

podziel się:

Pozostałe wiadomości