"Jestem z Polski": Monika mieszka i prowadzi restaurację w Maroko

Jestem z Polski: Maroko
Jestem z Polski: Maroko
Pochodzi ze Śląska, od kilkunastu lat mieszka w Maroko. Tam pracuje i wychowuje swoje dwie córki. O swoim życiu opowie wam w 15. odcinku 8. sezonu programu "Jestem z Polski".

Poznajcie Ślązaczkę, która wyjechała z Polski dwadzieścia lat temu - mieszkała między innymi w Irlandii, Holandii i Stanach, ale jej serce skradła Afryka Północna. A konkretnie Maroko.

Monika od kilkunastu lat mieszka tu, razem z mężem pochodzącym z Marakeszu i dwiema córkami. Co zadecydowało o tym, że Monika nie ma ochoty na dalsze wyprowadzki? Jak sama mówi:" W Maroku czuje się wolna i może się realizować". Według niej Marakesz to miejsce wyjątkowe i inspirujące. To tutaj Monika, wraz z mężem, prowadzą wegetariańską restaurację i sklep z produktami ekologicznymi. Wnętrze kawiarni zostało zaprojektowane przez... kolejną Polkę mieszkającą w Marakeszu - Basię. To nie jedyny polski trop w Maroku. Z kamerą odwiedziliśmy także Kasię - która wiele lat temu przeprowadziła się do tego miasta i prowadzi sklep z przyprawami w marakeskiej medinie. Monika - przedstawiła także swojego przyjaciela- znanego malarza- współpracującego z polską Fundacją Iskierka, właściciela glampingu na pustyni, a także Holenderkę, która otworzyła wypożyczalnie rowerów w medinie.

PREMIERA 15. odcinka 8. sezonu programu "Jestem z Polski" w piątek 19 listopada o godzinie 22:25.

Powtórki odcinka:

niedziela 21 listopada, 14:50

poniedziałek 22 listopada, 15:10

wtorek 23 listopada, 21:25

czwartek 25 listopada, 13:05

podziel się:

Pozostałe wiadomości