"Jestem z Polski": Na kawę Portugalczyk zawsze znajdzie czas!

"Jestem z Polski": Przegląd najpopularniejszych kaw w Portugalii

Niektórzy jej nie piją, inni nie wyobrażają sobie bez niej życia - mowa o kawie. W 7. odcinku 11. sezonu "Jestem z Polski" - Marta opowiedziała nam, jak do kawy podchodzi się w Portugalii. Okazuje się, że jest ona bardzo ważną częścią codzienności Portugalczyków, a niektórzy odwiedzają kawiarnie nawet... kilka razy dziennie!

Wybierając się do jednej z lokalnych kawiarni - bohaterka "Jestem z Polski" przedstawiła nam najpopularniejszą kawę w Portugalii. Choć jej nazwa brzmi inaczej - jest ona odpowiednikiem znanego w Polsce espresso. Jak przyznała - Portugalczycy piją ją nawet po każdym posiłku.
Picie kawy w Portugalii jest tak powszechne, że kawiarnie są tam obecne nawet w wioskach, w których mieszka zaledwie kilkaset osób - częściej bowiem spotykają się oni w kafejkach niż w domach. Marta zwróciła uwagę, że na kawę Portugalczycy zawsze znajdą chwilę, a do kawiarni przychodzą często przed pracą bądź po pracy. Jeśli czas ich goni - wypijają ją nawet na stojąco, przy ladzie!
Więcej ciekawostek z życia w Portugalii wysłuchać można w 7. odcinku 11. sezonu "Jestem z Polski" - na antenie TVN Style lub w Player.pl.
7. odcinek 11. sezonu programu "Jestem z Polski" na naszej antenie możecie jeszcze obejrzeć: we wtorek 16 maja, 21:05 w czwartek 18 maja, 13:35