Ania zaprosiła nas do najpiękniejszej części Macedonii Północnej, niezwykłego Ochrydu. Przyjęłyśmy zaproszenie i dałyśmy się porwać na wyjątkowy spacer u boku Polki. Odwiedziliśmy m.in. bazar, na którym można zakupić tradycyjne wypieki.
W 1. odcinku 8. sezonu programu "Jestem z Polski" poznałyśmy Anię. Polkę, która najpierw pokochała Macedończyka, a później także Macedonię Północną. Mieszka tutaj od wielu lat, a od kilku wychowuje także swojego syna. Ochryd stał się jej miejscem na ziemi i wie o nim wszystko.
Ma także te potrzebne, codzienne informacje. Wie, gdzie najlepiej kupić tradycyjne macedońskie wypieki i najpyszniejsze lokalne specjały. W tym celu zabrała nas na bazar, gdzie co rano zbierają się lokalne gospodynie i chwalą własnoręcznie wyrobionymi ciastami.
1. odcinek 8. sezonu programu "Jestem z Polski" zobaczycie jeszcze w:
niedziela 15 sierpnia, 14:45
poniedziałek 16 sierpnia, 15:15
wtorek 17 sierpnia, 21:25
czwartek 19 sierpnia, 12:55