"Jestem z Polski": z miłości do Macedonii Północnej i jej mieszkańca

"Jestem z Polski": Ania pokaże wam Macedonię Północną
W premierowym odcinku 8. sezonu programu "Jestem z Polski" zabieramy was do Macedonii Północnej, a konkretnie do jednego z jej najpiękniejszych miast, czyli Ochrydu. Naszą przewodniczką po tym niezwykłym miejscu będzie Ania.

Ania i Iljas są małżeństwem od 10 lat i mieszkają w najatrakcyjniejszym i najbardziej znanym miejscu w Macedonii, w Ochrydzie.

Ochryd to niezwykłe miejsce. To jeden z najstarszych ośrodków chrześcijaństwa na całych Bałkanach, słynie z pięknego położenia, fantastycznie czystych wód jeziora, które z powodzeniem można w pierwszej chwili pomylić z morzem. Pięknej starówki, wspaniałej kuchni i fajnego, bałkańskiego klimatu. Jest to na pewno jedno z najpiękniejszych miejsc na całym półwyspie Bałkańskim.

Mąż Ani jest Macedończykiem. Poznali się w pracy. Ania mówi, że było to jak uderzenie gromu i z lekkimi wybojami to uderzenie trzyma do tej pory. To co tu Ania kocha najbardziej to spokojne podejście do życia i specyficzny luz. W Macedonii zawsze jest czas na kawę. Bardzo docenia się momenty spotkań z przyjaciółmi i rodziną a pieniądze nie są najważniejsze. Podoba się jej to, że Macedończycy bardzo lubią Polaków. Mają podobną mentalność, historię i język.

PREMIERA 1. odcinka 8. sezonu programu "Jestem z Polski" już w piątek 13 sierpnia o godzinie 22:25.

Powtórki programu:

niedziela 15 sierpnia, 14:45

poniedziałek 16 sierpnia, 15:15

wtorek 17 sierpnia, 21:25

czwartek 19 sierpnia, 12:55

podziel się:

Pozostałe wiadomości