"Jestem z Polski": W Zambujeira do Mar - Marta widzi ocean z okna!

Marta Sagatowska mieszka w Portugalii od ponad 5 lat. Początkowo mieszkała na północy, a po rozwodzie przeniosła się na południe, na słoneczne wybrzeże z klifami. Od roku mieszka kilka minut od plaży, w wiosce Zambujeira do Mar. W 7. odcinku 11. sezonu "Jestem z Polski" postara się zarazić nas miłością do tego pięknego miejsca.

Zambujeira do Mar ma 900 stałych mieszkańców. W sezonie liczba ta wzrasta kilkakrotnie. Marta pokaże nam najpiękniejsze zakamarki okolicy na chwilę przed sezonem. Dowiemy się dlaczego wszystkie domy są białe i mają żółte, niebieskie lub czerwone obramowania okien. A także zdradzi jak żyje się jej w mieszkaniu bez ogrzewania, którego brak w Portugalii to standard. Podczas spaceru po wiosce poznamy starszych mieszkańców wybrzeża, którzy opowiedzą jak wygląda jesień życia w Portugalii.
Marta zabierze nas również na nietypowe portugalskie owoce morza, które wyglądają jak pazury smoka. Odwiedzimy też agroturystykę jej najlepszej przyjaciółki - Saudade. Rodzina Saudade traktuje Martę jak członka rodziny. Dowiemy się jak wygląda życie w wielopokoleniowej rodzinie.
Razem z Martą przespacerujemy się malowniczym Szlakiem Rybaków, gdzie z każdego miejsca możemy podziwiać ocean. Zobaczymy sekretną plażę, na klifach której swoje gniazda mają bociany. Wybierzemy się również na lekcję surfingu. Marta niedawno zaczęła swoją przygodę z surfowaniem, a lokalizacja bardzo temu sprzyja. Ta część wybrzeża oferuje świetne warunki do surfingu - który można uprawiać nawet w styczniu!
PREMIERA 7. odcinka 11. sezonu programu "Jestem z Polski" w piątek 12 maja, o godzinie 22:25. Powtórki odcinka: niedziela 14 maja, 14:30 poniedziałek 15 maja, 12:30 wtorek 16 maja, 21:05 czwartek 18 maja, 13:35