Trzeci sezon “MIASTA KOBIET” wraca w odmienionym składzie!

“Miasto kobiet” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej oglądanych programów w stacji TVN Style. 2 października wraca na antenę z trzecim, premierowym sezonem. Do grona prowadzących - Marzeny Rogalskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej dołączy Ane Piżl.

W trzecim sezonie do grona prowadzących “Miasto kobiet” dołączyła Ane Piżl. Ratownica medyczna, kitesurfeerka, edukatorka, której misją jest równość i szacunek dla różnorodności. Promotorka języka inkluzywnego, który nikogo nie wyklucza. Otwarcie mówi, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. - “Każdy człowiek, niezależnie od płci, ma prawo decydować o wyborze swojej drogi” – deklaruje.

Prowadzi profil edukacyjny na IG @ane_ratownica.

Na rzecz równości działa od 19 lat. Od 2003 roku bierze udział w projektach promujących tolerancję, równość małżeńską i widzialność osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej. Jest osobą członkowską Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, współpracuje z siecią edukatorów i edukatorek Amnesty International. Ukończyła Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Szkoli w zakresie języka w odniesieniu do różnych grup mniejszościowych – przede wszystkim wobec osób queerowych oraz osób z doświadczeniem choroby. W 2006 ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. Jest także Konsultantką Kryzysową, absolwentką wielu szkoleń dotyczących m.in. zdrowia osób LGBTI+, prawa antydyskryminacyjnego, praw człowieka i przeciwdziałania rasizmowi.

Mówi o sobie: „Z wyboru tworzę równość, a nie biję się z nierównością.”

Jest także pomysłodawczynią akcji: #topfreedompl.

W 2015 roku założyła pierwszy w 100% kobiecy team ścigający się w regatach morskich na dużych jachtach, podnosząc tym samym temat sportów i zawodów stereotypowo postrzeganych jako „męskie”. W 2017 roku stanęła wraz z załogą na podium mistrzostw Polski i wystartowała w mistrzostwach Europy. Shekle były jedyną w historii polską, kobiecą załogą w morskich regatach klasy ORC.

Ane czas wolny przeznacza na sport – uprawiała paralotniarstwo, canyoning, żeglarstwo regatowe, bouldering. Aktualnie 100% wolnych dni spędza na kitesurfingu.

Miasto Kobiet 3.
Miasto Kobiet 3.
Miasto Kobiet 3
Miasto Kobiet 3
Miasto Kobiet 3
+2
Zobacz galerię

Miasto Kobiet 3.

PREMIERA PIERWSZEGO ODCINKA “MIASTA KOBIET” JUŻ 2. PAŹDZIERNIKA (NIEDZ.), GODZ. 12:30

Tu odcinek z poprzedniego sezonu "Miasta Kobiet", w którym gościliśmy Ane Piżl. Zobaczyć możecie go również na platformie player.pl.

Ane Piżl w nowym sezonie Miasta Kobiet

podziel się:

Pozostałe wiadomości

MasterChef Nastolatki: Martyna Wzorek przygotowała aż dwie potrawy i zdobyła fartuch

MasterChef Nastolatki: Martyna Wzorek przygotowała aż dwie potrawy i zdobyła fartuch

Zaskoczenie na starcie 15. sezonu "Mam Talent!" - złoty przycisk dla Olivii Hausner. Podsumowanie 1. odcinka

Zaskoczenie na starcie 15. sezonu "Mam Talent!" - złoty przycisk dla Olivii Hausner. Podsumowanie 1. odcinka

Gwiazdy TVN w nowej oprawie. "TVN to coś, co nas łączy"

Gwiazdy TVN w nowej oprawie. "TVN to coś, co nas łączy"

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

MasterChef Nastolatki PRZED EMISJĄ: Iwo gotuje od trzech lat. Czy jego danie nie okaże się zbyt ambitne?

MasterChef Nastolatki PRZED EMISJĄ: Iwo gotuje od trzech lat. Czy jego danie nie okaże się zbyt ambitne?