„Ludzie, którzy zmieniają świat”: Tak powstała słynna misa Magdy Mołek

"Ludzie, którzy zmieniają świat": Tak powstała miska w studio "W roli głównej"

Z wizyty w pracowni Dominiki Donde Magda Mołek wyniosła nie tylko mnóstwo motywacji oraz ogrom wiedzy o ceramice, ale też własną misę. Naczynie, które stworzyła w 2. odcinku programu „Ludzie, którzy zmieniają świat” stanęło w studio „W roli głównej”.

W nowym sezonie programu „W roli głównej” drobnej zmianie uległo studio. W pokoju, w którym Magda Mołek rozmawia ze swoimi gośćmi, pojawiła się nowa misa. Naczynie zwraca na siebie uwagę niezwykłą formą oraz kształtem. Wyjątkowe jest zwłaszcza dla dziennikarki, która stworzyła je własnymi rękami.
Pomogła jej w tym rzeźbiarka Dominika Donde. Autorka prac, które można oglądać w paryskim Luwrze, zaprosiła Mołek do swojej galerii i pracowni na warszawskiej Pradze. Nie tylko oprowadziła dziennikarkę po wnętrzu oraz opowiedziała o kulisach swojego sukcesu, ale też pokazała jak stworzyć własną „Morską wazę”.
Dominika Donde wręcza Magdzie Mołek "Morską wazę"
Dominika Donde wręcza Magdzie Mołek "Morską wazę"
Zadanie, które z początku wydawało się Mołek bardzo trudnym, okazało się proste i przyniosło wiele frajdy. W 2. odcinku programu „Ludzie, którzy zmieniają świat” można zaobserwować cały proces tworzenia takiego niepowtarzalnego naczynia.
2. odcinek programu "Ludzie, którzy zmieniają świat" zobaczysz jeszcze w:
środa, 18 marca, 20:10
piątek, 20 marca, 16:55
sobota, 21 marca. 15:00