"Małe światy według Marzeny Rogalskiej": Czym jest i co daje palenie "agnihotry"?

"Małe światy według Marzeny Rogalskiej": Poznajcie szczegóły procesu palenia "agnihotry"

Nie piją alkoholu, nie palą papierosów, nie jedzą mięsa, każdego dnia pragną żyć w zgodzie z naturą. Posiadają przyjaciół, którzy zawsze ich wspierają oraz pomagają sobie nawzajem. Mowa o mieszkańcach Ekowioski, którą Marzena Rogalska odwiedziła w 4. odcinku "Małych światów według Marzeny Rogalskiej". Tam poznała między innymi proces palenia "agnihotry". Co to takiego?

Mieszkańcy Ekowioski - proces palenia "agnihotry" nazywają fundamentem, który ich uzdrawia, spaja i pozwala jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. Jest to moment, w którym o zachodzie słońca - wszyscy siadają na ziemi, tworząc krąg i zapalają suszone, krowie odchody nazywane tam... "świętym gównem"!
Do całej procedury potrzebne jest także klarowane masło oraz ryż. Aby móc w pełni uczestniczyć w paleniu "agnihotry" Marzena Rogalska musiała nauczyć się słów mantry, powtarzanej w całym procesie, nazywanym materialnym narzędziem oczyszczającym oraz energetyzującym atmosferę. Poznajcie go i Wy, oglądając fragment 4. odcinka programu "Małe światy według Marzeny Rogalskiej".
4. odcinek programu "Małe światy według Marzeny Rogalskiej" na naszej antenie obejrzycie jeszcze w: środę 17 maja, 23:25 piątek 19 maja, 13:25 sobotę 20 maja, 18:00