"Miasto Kobiet": Ewa Chodakowska o świadomej bezdzietności. Jej mama wciąż nie może się z tym pogodzić

Ewa Chodakowska
"Miasto Kobiet": Ewa Chodakowska o świadomej bezdzietności. Jej mama wciąż nie może się z tym pogodzić
Jak na decyzję Ewy Chodakowskiej i jej męża o nieposiadaniu dzieci zareagowała jej rodzina? Zobaczcie fragment "Miasta Kobiet"!

W 3. odcinku "Miasta Kobiet" gościnią Marzeny Rogalskiej, Aleksandry Kwaśniewskiej i Olgi Legosz była Ewa Chodakowska. Rozmowa dotyczyła świadomej bezdzietności, którą trenerka zadeklarowała jakiś czas temu w swoich mediach społecznościowych. Jak sama przyznała, zdecydowała się na to, bo spotykała się już wcześniej, w gronie znajomych, z reakcjami "niepozwalającymi być sobą".

- Ta niezgoda na moją deklarację, że nie planuję być matką, sprawiła, że ten problem eskalował we mnie na tyle, że chciałam się nim podzielić - tłumaczy Chodakowska w "Mieście Kobiet". - Zdałam sobie sprawę z tego, że wiele kobiet może się identyfikować z tą sytuacją.

Po swoim "coming oucie" Ewa dostała wiele wiadomości z podziękowaniami za to, że zdecydowała się głośno poruszyć temat świadomej bezdzietności, ale też spotkała się ze słowami hejtu i pouczeniami. Wiele osób dało jej wprost znać, że nie uważa bezdzietnej kobiety za prawdziwą kobietę!

Nasze prowadzące zapytały też Ewę o to, jak na decyzję o nieposiadaniu dzieci zareagowała jej rodzina i rodzina jej męża.

- Mój mąż nie jest z takiej tradycyjnej rodziny greckiej. Rodzice są po rozwodzie. Ze strony męża nikt mnie nigdy o dzieci nie pytał. Kiedy jasno zakomunikowaliśmy, że dzieci nie planujemy, spotkało się z to z aprobatą od samego początku - wyznała Ewa. - Inaczej było u mnie w domu. Mama wciąż gdzieś jeszcze rozpacza, że świadomie rezygnuję z macierzyństwa - przyznała trenerka.

Zobaczcie fragment programu!

3. odcinek "Miasta Kobiet" zobaczysz na player.pl oraz w TVN Style jeszcze w:

wtorek, 21 września, 22:55

środa, 22 września, 13:10

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa

podziel się:

Pozostałe wiadomości