Miasto Kobiet przełamuje tabu! O depresji, o adopcji, o rozwodach...

W kolejnym Mieście Kobiet porozmawiamy z Marcinem Bosakiem o tym, dlaczego mężczyznom tak trudno jest powiedzieć „potrzebuję pomocy”? Z adopcyjnymi mamami odczarujemy adopcję, a na koniec rozmowa z Hanią Zborowską o walce z depresją i rozwodem.

Gościem 8. odcinka Miasta Kobiet będzie Marcin Bosak. Aktor opowie nam o tym, dlaczego musiał pójść na terapię i, jak ta decyzja zmieniła jego życie.
Porozmawiamy z nim również o tym, dlaczego mężczyznom tak trudno jest powiedzieć „potrzebuję pomocy”. Wciąż dużo rzadziej niż kobiety szukają wsparcia, gdy w ich życiu pojawiają się trudności. Wielu woli ukrywać problem niż się do niego przyznać. Spróbujmy przełamać kolejny temat tabu, jakim męska terapia.
W Mieście Kobiet pokazujemy, że macierzyństwo ma różne oblicza. Tym razem pod lupę wzięłyśmy adopcję. Zajmujemy się tym tematem, bo wokół niego funkcjonuje wiele mitów i stereotypów.
Do naszej rozmowy zaprosiłyśmy dwie adopcyjne mamy: Magdalenę Modlibowską, autorkę najważniejszego poradnika w Polsce dotyczącego adopcji oraz Monikę Hoffman – Piszorę mamę czwórki dzieci, która zdecydowała się na adopcję dziecka z Zespołem Downa, mając już wcześniej synka z tym syndromem. Czy adopcja jest dla każdego? Czy trudno jest pokochać adoptowane dziecko? Jak ważne jest szczerość w relacji z nim i dlaczego adopcyjne matki to egoistki?
Prosto z Brazylii do Miasta Kobiet! Naszym kolejnym gościem będzie Hania Zborowska. Opowie nam o swojej walce z depresją, rozwodzie i o tym, jak wpłynął on na jej relacje z córkami. Będzie bardzo szczerze i wzruszająco. Zapraszamy!
Miasto Kobiet: Marcin Hakiel
PREMIERA 30 kwietnia, NIEDZIELA 12:30 oraz 22:15! Zapraszamy!
Powtórki:
  • poniedziałek, 2 maja 14:40
  • czwartek, 5 maja 14:10
Wszystkie odcinki dostępne również na player.pl!