"Miasto Kobiet": Kiedy zgłosić się po diagnozę w kierunku ADHD?

Miasto Kobiet: Julia Migdalska - dorosła przedstawicielka osób z ADHD
"Miasto Kobiet": Julia Migdalska opowiedziała o dorosłym życiu z ADHD
Jak często - myśląc o ADHD - w pierwszej kolejności przychodzi Wam do głowy cierpiąca na to zaburzenie osoba dorosła? Zwykle jego objawy są przez dorosłych bagatelizowane, ponieważ wydaje im się, że to ich nie dotyczy. W 5. odcinku 3. sezonu "Miasta Kobiet" porozmawialiśmy z Julią Migdalską, u której ADHD zdiagnozowano w wieku 21 lat. W jaki sposób jej codzienność wyglądała przed diagnozą, a jak obecnie?

Okazuje się, że ADHD - choć kojarzone dość stereotypowo - nie ma ani płci, ani nawet wieku. Mając 21 lat - po diagnozę w kierunku tego zaburzenia udała się Julia Migdalska, która w rozmowie z Marzeną Rogalską i Ane Piżl przedstawiła, w jaki sposób ADHD wpływało na jej codzienność, z czym musi mierzyć się podczas jego leczenia oraz jak odzyskała spokój.

W 5. odcinku 3. sezonu programu - na temat tego zaburzenia wypowiedziała się również specjalistka w dziedzinie dorosłego ADHD - dr Wanesa Gajos. Opowiedziała, dlaczego często wydaje nam się, że widzimy u siebie objawy omawianego zaburzenia i kiedy warto zgłosić się po diagnozę.

5. odcinek 3. sezonu programu "Miasto Kobiet" na naszej antenie obejrzycie jeszcze:w środę 8 lutego, 13:50

podziel się:

Pozostałe wiadomości