"Miasto Kobiet": nie macie czasu na seks? Umówcie się!

"Miasto Kobiet": nie macie czasu na seks? Umówcie się!

Zofia Rzepecka, terapeutka prowadząca z mężem warsztaty z seksu tantrycznego, zdradziła w "Mieście Kobiet" swój sposób na seks w związku, w którym pojawiły się dzieci i brak czasu.

Jednym z tematów w 8. odcinku "Miasta Kobiet" było niedopasowanie seksualne. Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska i Olga Legosz do rozmowy o nim zaprosiły do studia Zofię Rzepecką, terapeutkę, która razem z mężem prowadzi warsztaty z seksu tantrycznego oraz Katarzynę Klimko-Damską - psychoterapeutę i seksuolożkę. W pewnym momencie temat zszedł na mówienie o swoich potrzebach partnerowi, bo ich niezaspokojenie powoduje właśnie wspomniane niedopasowanie. Zdarza się jednak, że - zwłaszcza w przypadku par, które zostają rodzicami - obowiązki, praca, dzieci, dom odsuwają seks na dalszy plan. W takiej sytuacji była Zofia Rzepecka:
- Poczuliśmy, że tęsknimy za sobą, że nie mamy czasu, żeby sobie usiąść i porozmawiać, napić się herbaty, pobyć blisko, w czułości, niezmierzającej do seksu, no i seks - mówi o sobie i mężu terapeutka. - Zaczęliśmy dbać o relację i dbać o seks. Umawialiśmy się na konkretny czas i niezależnie, czy nie mieliśmy ochotę czy nie mieliśmy, wiedzieliśmy, że to jest taka nasza praktyka.
Wcześniej terapeutka podkreśliła, że w seksie trzeba odłożyć na bok orgazm, bo nie on powinien być najważniejszy. W takim duchu razem z mężem prowadzi warsztaty z seksu tantrycznego dla par:
- Zapraszamy pary do tego w taki sposób, żeby orgazm odłożyły na półeczkę na później. Bo czasami kochając się myślimy tylko o celu, a jeśli sobie powiemy: "dobra, dziś mamy takie kochanie, niech to będzie taka medytacja" - tłumaczy.
Podoba Wam się takie podejście do seksu?
8. odcinek "Miasta Kobiet" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:
wtorek, 26 października, 22:55
środę, 27 października, 13:10
Odcinek znajdziesz też na player.pl