"Miasto Kobiet": Jakie fragmenty Pisma Świętego są pomijane w Kościele?

"Miasto Kobiet": ks. Monika Zuber o pomijanych w Kościele fragmentach Pisma Świętego

Jaką część nauk Jezusa zajmowała równość człowieka? Czy uwzględniają one walkę z podziałami społecznymi? Które fragmenty Pisma Świętego są pomijane w Kościele Katolickim i dlaczego? Na te oraz inne pytania podczas rozmowy w ostatnim "Mieście Kobiet" odpowiedzi udzieliła ks. Monika Zuber.

W specjalnym, świątecznym odcinku "Miasta Kobiet" gościliśmy pastorkę Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, z którą porozmawialiśmy o zmianach, jakie powinny zostać wprowadzone w Kościele oraz - o jakie ks. Monika Zuber walczy. Podczas dyskusji podjęte zostały wątki, w których rozważaliśmy, czy coraz częstsze odwracanie się ludzi od Kościoła wynika z przeżywania kryzysu duchowości, czy kryzysu wiary w instytucję.
Podczas rozmowy, nasza gościni zwróciła uwagę na bardzo istotną kwestię - współcześnie w naszym kraju mamy do czynienia z ogromną dyskryminacją, a w naukach Kościoła Katolickiego pomijane są pewne fragmenty Pisma Świętego, wskazujące na walkę Jezusa z podziałami społecznymi. O tym, dlaczego tak się dzieje oraz o konkretnych przykładach - posłuchajcie we fragmencie 13. odcinka 3. sezonu programu "Miasto Kobiet".