"Miasto Kobiet": prof. Matczak o "Patointeligencji" Maty: "Słuchałem i płakałem"

"Miasto Kobiet": prof. Matczak o "Patointeligencji" Maty: "Słuchałem i płakałem"

Jednym z gości pierwszego odcinka nowego "Miasta Kobiet", był ojciec rapera Maty, prof. Marcin Matczak. Zobaczcie, jak ocenił pierwszy znany utwór syna pt. "Patointeligencja".

Mata to jeden z najpopularniejszych obecnie raperów w Polsce. Jego utwór "Kiss cam (podryw roku)" bije rekordy odsłuchań w serwisach streamingowych, a nawet trafił na prestiżową listę Billboardu. Kariera Maty zaczęła się jednak od bardziej kontrowersyjnego utworu, a mianowicie "Patointeligencji", w której chłopak rapuje m.in.:
"Na czarno Ukry sprzątały mu penthouse Mój ziomo chciał wypłatę starego przećpać Nie pykło, bo była tak wielka Że dużo prędzej by tu kopnął w kalendarz (ej) Mój ziom się powiesił w Sylwestra A ciągle pamiętam, jak kradliśmy te flaszki z Carrefa I jak je piliśmy na hejnał o 8:20 I tak najebani na przerwach, bez przerwy, oh I tak najebani na przerwach, bez przerwy I tak najebani na lekcjach, my to patointeligencja"
Mata jest jedynym synem znanego profesora prawa, Marcina Matczaka. To właśnie on, obok Piotra Kraśki, był gościem Marzeny Rogalskiej, Oli Kwaśniewskiej i Olgi Legosz w 1. odcinku nowego "Miasta Kobiet". Tematem było ojcostwo i wychowanie dzieci. Prof. Matczak przyznał, że do swojej książki "Jak wychować rapera" dodał dopisek "Bezradnik", bo tak naprawdę nie ma żadnych rad dla rodziców.
- Urodził mi się buntownik - przyznał.
Marzena Rogalska nie mogła nie zapytać, jak on, jako poważany profesor prawa, zareagował na słowa syna z "Patointeligencji". Matczak zdradził, że ten utwór słyszał 9 miesięcy przed tym, jak ujrzał on światło dzienne.
- To była dosyć trudna ciąża - przyznał. - Jeździłem po Warszawie, słuchałem, płakałem, kiedy go słuchałem. (...) Dla mnie ten utwór jest symbolem tego, że ja tak chciałem go wychować, to znaczy, że on potrafi dostrzec zło.
Co jeszcze powiedział prof. Matczak w "Mieście Kobiet"? Zobaczcie wideo!
1. odcinek "Miasta Kobiet" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:
wtorek, 7 września, 22:55
środa, 8 września, 13:10