Nieoczywiste miejsca: kiedyś szkoły, teraz urocze domy. Te budynki dostały drugie życie!

Powrót do szkoły po latach u wielu z nas może wywołać dreszcze i lekki niepokój na myśl o niezapowiedzianej kartkówce. Ale szkoły, które pokażemy wam w tym odcinku "Nieoczywistych Miejsc", nie mają nic wspólnego ze złymi skojarzeniami.

Ich właściciele postanowili przerobić dawne klasy na piękne pokoje i udowodnić, że stara szkoła to dobre miejsce do mieszkania. I zrobili to celująco! Łukasz i Piotr prawie 2 lata szukali odpowiedniego domu do kupienia. Z miłości do gór i Dolnego Śląska nie wyobrażali sobie zamieszkania gdzie indziej. W końcu ich serca skradł budynek starej szkoły w miejscowości Kwieciszowice, niedaleko Jeleniej Góry. Patryk przez wiele lat mieszkał w Trójmieście, ale swoje nieoczywiste miejsce stworzył w Borzęcinie, niedaleko Słupska. To właśnie tu zakochał się w budynku starej poniemieckiej szkoły. Anna i Paweł natknęli się na zrujnowaną, pruską szkołę podczas rowerowej wycieczki po Mazurach Garbatych. Już na pierwszy rzut oka wiedzieli, że to miejsce ma potencjał i niepowtarzalny klimat. Dzisiejszy wygląd szkoły jest tego potwierdzeniem.
W tych szkołach nie grożą wam kartkówka ani odpytywanie. Tutaj zachwycicie się wyobraźnią, kreatywnością i designem!
3. odcinek 2. sezonu programu "Nieoczywiste miejsca" możecie zobaczyć na naszej antenie w niedzielę 20 lutego o godzinie 13:30, a także:
poniedziałek, 21 lutego o godzinie 14:45
wtorek, 22 lutego o godzinie 20:55
piątek, 25 lutego o godzinie 21:50
sobota, 26 lutego o godzinie 16:00