"Niezły skład": pielęgnacja przeciwsłoneczna. Jak wybrać krem z filtrem?

"Niezły skład": pielęgnacja przeciwsłoneczna. Jak wybrać krem z filtrem?

Istotnym elementem koreańskiej pielęgnacji skóry jest jej ochrona przed słońcem. Zobaczycie, na czym polega różnica między filtrami fizycznymi a chemicznymi.

Ważnym elementem pielęgnacji cery u Koreanek, które słyną ze zdrowego i młodego wyglądu skóry, jest ochrona przeciwsłoneczna. Koreanki dbają o to, by zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, unikając w ten sposób szpecących, dodających lat plam. Używają więc kosmetyków z filtrami, które chronią przed przebarwieniami. Filtry dzielimy na fizyczne (zwane też mineralnymi), które odbijają promienie UV i chemiczne, które je pochłaniają.
Podział filtrów przeciwsłonecznych

Najbardziej popularnymi filtrami mineralnymi są dwutlenek tytanu, tlenki żelaza czy tlenek cynku. Filtry tego typu nadają się do bardzo wrażliwej cery i skóry małych dzieci. Nie tracą właściwości pod wpływem promieniowania czy czasu, przez co można aplikować je rzadziej.Jeżeli chcesz mieć pewność, że kosmetyk będzie zawierał filtr mineralny, na opakowaniu szukaj składników takich jak: Titanium dioxide lub Zinc oxide. Justyna Obolewicz

1. odcinek "Niezłego składu" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:
wtorek, 20 października, 16:25
środę, 21 października, 8:10
czwartek, 22 października, 19:55
sobotę, 24 października, 11:00