"Niezły skład": ekologiczne i coraz bardziej trendy szampony w kostkach

"Niezły skład": ekologiczne i coraz bardziej trendy szampony w kostkach

W 4. odcinku programu "Niezły skład" Justyna Obolewicz przyjrzała się pielęgnacji włosów oraz dedykowanym temu kosmetykom. Prowadząca zauważyła, że coraz popularniejsze stają się szampony w kostkach i wcale jej to nie zdziwiło!

Włosy oraz skóra głowy. Ich pielęgnacja, mycie, suplementowanie oraz codzienne wspieranie było tematem 4. odcinka programu "Niezły skład". Przygotowując się do opowiedzenia wam o tym, jak najlepiej zadbać o włosy, Justyna Obolewicz przyjrzała się dostępnym na rynku kosmetykom. Zauważyła, że coraz popularniejsze stają się szampony w kostkach. I wcale nie była zaskoczona!
Jej zdaniem takie rozwiązanie ma szereg zalet i to nie tylko w kwestiach ekologii czy dbałości o naszą planetę. Stworzone na bazie zmydlonych kwasów tłuszczowych na bazie olejów roślinnych produkty nie zawierają silikonów, parabenów ani SLS-ów.
Szampony w kostkach, które w swoim składzie mają glinkę oraz olejek miętowy sprawdzą się zwłaszcza do włosów przetłuszczających się. Dla włosów suchych najlepiej pasować będą szampony zawierające w swoim składzie olej roślinny, aloes czy miód. Szampon z łopianem oraz lipą drobnolistną jest z kolei najlepszy dla włosów normalnych. Lawenda oraz olejek miętowy poradzą sobie z łupieżem.
4. odcinek programu "Niezły skład" zobaczycie jeszcze w:
poniedziałek 7 grudnia, 19:35
wtorek 8 grudnia, 16:20
środa 9 grudnia, 7:25
piątek 11 grudnia, 15:50