"Nowa misja ratunkowa" w kuchni Anety z Roztocza

„Jestem straszną bałaganiarą, pomocy!" – z tymi słowami na ustach zgłosiła się do nas Aneta, więc w tym odcinku Ula Chincz wyruszyła aż na Roztocze, żeby pomóc naszej bohaterce w uporządkowaniu i zorganizowaniu kuchni.
Aneta wraz z mężem i trzyletnim Maciusiem mieszkają w domu w pięknych okolicznościach roztoczańskiej przyrody. Aneta prowadzi dom i wychowuje syna. Problem ze sprzątaniem ma od zawsze, wychowana w szkołach z internatem po prostu nigdy nie musiała tego robić. To dopiero wygoda! Sen z powiek spędza jej kuchnia, bo dopiero 3 lata temu nauczyła się gotować. A w kuchni niby na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku – jest duża, szafki nowe, ładne i pojemne. Schody zaczynają się, kiedy zajrzy się do szuflad. A tam pomieszanie z poplątaniem – produkty spożywcze wymieszane, nic nie ma swojego miejsca. W szufladach na „tentegi" i „tentegesy" – jak sama je nazywa, znajdziemy nawet ukochaną zabawkę synka sprzed dwóch lat, z którą Aneta nie może się rozstać. W innej szafce garnki stoją razem ze szklankami i deskami do krojenia. W ogóle szklanki i kubki zajmują wiele szafek, bo Aneta je kocha, nie umie ich wyrzucić. Tak samo słoiki. Niestety, stoją puste, bo przetwory to dla Anety jeszcze nieosiągalny poziom. Nie mówiąc już o tym, że kuchnia pełni tez funkcję gabinetu – dokumenty, skoroszyty, kalendarze – wszystko na blacie kuchennym. Gdzie sens, gdzie logika?
Na szczęście Ula ma głowę pełną organizacyjnych pomysłów. Najpierw wspólnie posegregują produkty, zostawiając tylko te najbardziej potrzebne, czyli połowa szklanek i kubków pójdzie do oddania, a dokumenty elegancko posegregowane wyniosą się do gabinetu. Pojawią się nowe pojemniki i koszyki porządkujące tematycznie rzeczy. Dowiemy się, jak segregować i przechowywać produkty spożywcze, lekarstwa, herbaty czy przyprawy oraz jak mądrze rozłożyć rzeczy w szafkach, żeby wszystko było przejrzyste i tym samym, żeby lepiej utrzymywać porządek.
Ten odcinek będzie pełen porad i patentów na utrzymywanie porządku „na co dzień", oglądajcie!
PREMIERA 5. odcinka "Nowej misji ratunkowej" w sobotę 30 listopada o godz. 16:50.
Powtórki odcinka:
wtorek, 3 grudnia, 15:25
środa, 4 grudnia, 19:40
piątek, 6 grudnia, 14:10
sobota, 7 grudnia, 7:05