Pasma dokumentalne TVN Style było wielokrotnie nagradzane na świecie, m.in. “Klonowanie, sposób na nieśmiertelność”, “Trzy na godzinę”, “Prasowanie piersi” czy “Obsesja doskonałości” (w reżyserii Małgorzaty Łupiny).
W tym jesiennym sezonie zapraszamy Was na kolejne pasmo dokumentów w każdą NIEDZIELE o 23:00!
"Britney: życie pod nadzorem" 25.09 niedziela 23:00
Britney Spears zdradziła, że jej nadzór w pewnym momencie stał się już "opresyjnym i kontrolującym ją narzędziem". New York Times w końcu ujawnia, w jaki sposób piosenkarka została pozbawiona prywatności w swoim życiu. Zdradza, jak wielka aparatura inwigilacyjna monitorowała każdy jej ruch.
W poufnym raporcie z 2016 r. Britney Spears zdradziła śledczemu sądowemu, że jej nadzór stał się "narzędziem opresyjnym i kontrolnym przeciwko niej", jednak nigdy nie zostało ujawnione, w jaki sposób osoby nadzorujące kontrolowały jej życie. Nadszedł dzień, w którym New York Times ujawnia sekrety odkryte podczas prowadzonego śledztwa. Na światło dzienne wychodzi cały aparat inwigilacyjny, który monitorował każdy ruch piosenkarki. W filmie autorstwa twórców "Framing Britney Spears" przemówią osoby, które wiedziały dokładnie, jak wygląda życie Britney Spears pod nadzorem.
"Britney: Życie pod nadzorem"
"Przyszłość turystyki" 2.10 niedziela 23:00
Wszyscy marzymy o odpoczynku i nowych doświadczeniach w innych zakątkach świata. Jednak, czy nie powinniśmy podróżować inaczej, by dać też chwilę wytchnienia przyrodzie i klimatowi? Przed pandemią Dubrownik, Wenecja, czy Barcelona przyciągały rzesze turystów. Rezultat - sfrustrowani urlopowicze i zestresowani mieszkańcy. Przyszłość nie może tak wyglądać. W wielu miastach zainstalowano liczne kamery, a my sami dostarczamy olbrzymią ilość danych. Algorytmy rozpoznają nasze potrzeby, a firmy podsuwają odpowiednie oferty. Obecnie turystykę postrzega się inaczej.
"Dowód tożsamości" 9.10 niedziela 23:00
Co to znaczy być Żydem w Polsce? To pytanie pisarz i fotograf Mikołaj Grynberg zadał przedstawicielom różnych pokoleń polskich Żydów. W filmie dokumentalnym produkcji Muzeum POLIN szuka na nie odpowiedzi wraz m.in. z reżyserem filmów dokumentalnych Pawłem Łozińskim i muzykiem Mikołajem Trzaską. Jak czują się we współczesnej Polsce? Co ich boli? O czym marzą? Jak ewoluuje pamięć o Zagładzie i jaką rolę pełni w świadomości dzisiejszych dwudziestolatków?Film jest próbą pokazania specyfiki bycia polskim Żydem, często niezrozumiałej dla osób spoza tego kręgu. Ale "Dowód tożsamości" to także obraz współczesności, uniwersalny, bo odwołuje się do pytań, z którymi mierzymy się wszyscy, nie tylko Żydzi. O to, kim jesteśmy. O rodzinę, o nasze lęki i marzenia. O Polskę."Dowód tożsamości" to debiut reżyserski Mikołaja Grynberga, finalisty nagrody "Nike", laureata Warszawskiej Premiery Literackiej. Grynberg jest autorem zbiorów opowiadań "Rejwach" i "Poufne", oraz przenikliwych i niezwykle szczerych rozmów z tak zwanym "drugim pokoleniem" – dziećmi i wnukami ocalałych z Holokaustu polskich Żydów – "Ocaleni z XX wieku", "Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne" i "Księga wyjścia". Właśnie te rozmowy stały się punktem wyjścia do wspólnego projektu Mikołaja Grynberga i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.