Pasmo dokumentalne w TVN STYLE. W każdą NIEDZIELĘ o 23:00

"Britney: Życie pod nadzorem"

TVN Style, poza rozrywką na najwyższym poziomie, oferuje widzkom również wybór najlepszych filmów dokumentalnych.

Pasma dokumentalne TVN Style było wielokrotnie nagradzane na świecie, m.in. “Klonowanie, sposób na nieśmiertelność”, “Trzy na godzinę”, “Prasowanie piersi” czy “Obsesja doskonałości” (w reżyserii Małgorzaty Łupiny).
W tym jesiennym sezonie zapraszamy Was na kolejne pasmo dokumentów w każdą NIEDZIELE o 23:00!
"Britney: życie pod nadzorem" 25.09 niedziela 23:00
Britney Spears zdradziła, że jej nadzór w pewnym momencie stał się już "opresyjnym i kontrolującym ją narzędziem". New York Times w końcu ujawnia, w jaki sposób piosenkarka została pozbawiona prywatności w swoim życiu. Zdradza, jak wielka aparatura inwigilacyjna monitorowała każdy jej ruch.
W poufnym raporcie z 2016 r. Britney Spears zdradziła śledczemu sądowemu, że jej nadzór stał się "narzędziem opresyjnym i kontrolnym przeciwko niej", jednak nigdy nie zostało ujawnione, w jaki sposób osoby nadzorujące kontrolowały jej życie. Nadszedł dzień, w którym New York Times ujawnia sekrety odkryte podczas prowadzonego śledztwa. Na światło dzienne wychodzi cały aparat inwigilacyjny, który monitorował każdy ruch piosenkarki. W filmie autorstwa twórców "Framing Britney Spears" przemówią osoby, które wiedziały dokładnie, jak wygląda życie Britney Spears pod nadzorem.
"Britney: Życie pod nadzorem"
"Britney: Życie pod nadzorem"
"Przyszłość turystyki" 2.10 niedziela 23:00
Wszyscy marzymy o odpoczynku i nowych doświadczeniach w innych zakątkach świata. Jednak, czy nie powinniśmy podróżować inaczej, by dać też chwilę wytchnienia przyrodzie i klimatowi? Przed pandemią Dubrownik, Wenecja, czy Barcelona przyciągały rzesze turystów. Rezultat - sfrustrowani urlopowicze i zestresowani mieszkańcy. Przyszłość nie może tak wyglądać. W wielu miastach zainstalowano liczne kamery, a my sami dostarczamy olbrzymią ilość danych. Algorytmy rozpoznają nasze potrzeby, a firmy podsuwają odpowiednie oferty. Obecnie turystykę postrzega się inaczej.
"Dowód tożsamości" 9.10 niedziela 23:00
Co to znaczy być Żydem w Polsce? To pytanie pisarz i fotograf Mikołaj Grynberg zadał przedstawicielom różnych pokoleń polskich Żydów. W filmie dokumentalnym produkcji Muzeum POLIN szuka na nie odpowiedzi wraz m.in. z reżyserem filmów dokumentalnych Pawłem Łozińskim i muzykiem Mikołajem Trzaską. Jak czują się we współczesnej Polsce? Co ich boli? O czym marzą? Jak ewoluuje pamięć o Zagładzie i jaką rolę pełni w świadomości dzisiejszych dwudziestolatków? Film jest próbą pokazania specyfiki bycia polskim Żydem, często niezrozumiałej dla osób spoza tego kręgu. Ale "Dowód tożsamości" to także obraz współczesności, uniwersalny, bo odwołuje się do pytań, z którymi mierzymy się wszyscy, nie tylko Żydzi. O to, kim jesteśmy. O rodzinę, o nasze lęki i marzenia. O Polskę. "Dowód tożsamości" to debiut reżyserski Mikołaja Grynberga, finalisty nagrody "Nike", laureata Warszawskiej Premiery Literackiej. Grynberg jest autorem zbiorów opowiadań "Rejwach" i "Poufne", oraz przenikliwych i niezwykle szczerych rozmów z tak zwanym "drugim pokoleniem" – dziećmi i wnukami ocalałych z Holokaustu polskich Żydów – "Ocaleni z XX wieku", "Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne" i "Księga wyjścia". Właśnie te rozmowy stały się punktem wyjścia do wspólnego projektu Mikołaja Grynberga i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.