"Patent na dom": dwa sposoby DIY na przerobienie starej ramki na tacę

Dwie stare ramki i dwa różne sposoby na przerobienie ich na tace śniadaniowe. Jak to zrobić, pokazał ekspert DIY Jonatan Kilczewski w 4. odcinku 3. sezonu "Patentu na dom".

Czy można zacząć dzień przyjemniej niż od kawy i śniadania podanych do łóżka? W tym celu przyda się na pewno taca śniadaniowa. Można ją kupić albo zrobić samodzielnie ze starych ramek na zdjęcia. W 4. odcinku 3. sezonu "Patentu na dom" ekspert DIY Jonatan Kilczewski pokazał Annie Nowak-Ibisz dwa sposoby na to, jak ramkę zamienić w tacę.
W pierwszym sposobie wykorzystał kawałek tapety, który został po remoncie salonu bohaterów odcinka. Przykleił go do pleców ramki. Potem do ramki przymocował dwa uchwyty, a następnie przykleił do ramki szkło. Teraz wystarczyło już tylko włożyć plecy z tapetą do ramki i zagiąć metalowe uchwyty. Gotowe!
W drugiej metodzie wykorzystał farbę tablicową w kolorze fioletowym, świetnie korespondującą z kolorami tapety. Cały proces wykonania tacy wyglądał podobnie jak w pierwszej, z tym wyjątkiem, że zamiast naklejać na plecy tapetę - pomalował je wspomnianą farbą.
Która taca bardziej Wam się podoba?
4. odcinek "Patentu na dom" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:
środę, 24 marca, 15:15
czwartek, 25 marca, 20:40
piątek, 26 marca, 13:40
sobotę, 27 marca, 15:00