"Patent na dom": ręcznie malowana poszewka na poduszkę. Zrób to sama!

"Patent na dom": ręcznie malowana poszewka na poduszkę. Zrób to sama!

W prosty sposób zwykłą, gładką lub starą poszewkę, która Ci się już znudziła, możesz zmienić w niepowtarzalną. Zobacz, jak!

W sklepach znajdziemy wiele różnych wzorów poszewek na poduszki, jak i całe pościele. Możemy przebierać we wzorach roślinnych, geometrycznych czy wybrać materiał gładki. Co jednak, gdy nie jesteśmy w stanie znaleźć takiego wzoru, który pasowałby idealnie do naszej koncepcji sypialni? Możemy namalować go same! Do tego nie potrzeba mieć nawet zdolności artystycznych, bo wzór można namalować na poszewce dzięki szablonowi.
Jak to zrobić, pokazał Jonatan Kilczewski w 2. odcinku "Patentu na dom", programu z Anną Nowak-Ibisz i projektantem wnętrz Marco Belotto. Beata, bohaterka tego odcinka, to wielka fanka Van Gogha i jego słynnych "Słoneczników", dlatego Anna zdecydowała, by poduszki w jej nowej, małżeńskiej sypialni, nawiązywały do tego obrazu. Poprosiła męża Beaty - Mariusza i ich córkę, by razem z nią i Jonatanem przygotowali poszewki z autorskim printem. Do malowania wybrali specjalną akrylową farbę do tkanin, która szybko wysycha. Z pomocą szablonu praca przebiegła bardzo szybko. Powtórzycie to same?
2. odcinek "Patentu na dom" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:
środę, 10 marca, 15:15
czwartek, 11 marca, 20:40
piątek, 12 marca, 13:40
sobotę, 13 marca, 15:00