"Sekrety lekarzy": profilaktyczna mastektomia i nieakceptowane defekty

Sekrety lekarzy
Sekrety lekarzy

Rak piersi. Tych słów niewątpliwie nie chciałaby usłyszeć żadna z nas. Również Agata, u której choroba zapisana została już w genach. Kobieta nie chcąc doświadczyć bólu, jaki dotknął jej babcię i mamę zdecydowała się oszukać przeznaczenie i poszukać pomocy u specjalisty, który zgodziłby się na zoperowanie jej jeszcze zdrowych piersi. Czy 38-latka zakwalifikuje się do niecodziennego zabiegu i zostanie jedną z pierwszych polskich pacjentek poddających się profilaktycznej mastektomii?

Odmieniec. To najdelikatniejsze z określeń jakiego używa do opisania własnego wyglądu 23-letni Andrii, który od ósmego roku życia cierpi na niezdiagnozowaną chorobę deformującą jego lewe ramię. Leczenia nietypowego, wciąż powiększającego się defektu, który przeraża otoczenie mężczyzny i brzydzi jego samego, do tej pory nie podjął się żaden lekarz. Czy kolejna konsultacja chirurgiczna okaże się przełomowa i dzięki niej Andrii odzyska nadzieję na normalne życie?

Weronika, to wkraczająca w dorosłe życie 18-latka, która przez swój wstydliwy, asymetryczny kompleks zdążyła stracić już... pierwszą pracę. Fala samokrytyki i braku akceptacji wyglądu odkształconego ucha, uniemożliwiają dziewczynie naukę zawodu i rozwijanie pasji, jaką jest fryzjerstwo. Czy wizyta u chirurga plastycznego da Weronice nadzieję na pozytywną zmianę i jednocześnie przyczyni się do naprawy relacji dziewczyny z matką, która wini siebie za przypadłość córki?

PREMIERA 10. odcinka "Sekretów lekarzy" w piątek 4 maja o godz. 22:30.

Powtórki odcinka:

niedziela, 6 maja, 21:15

środa, 9 maja, 22:55

czwartek, 10 maja, 15:35

piątek, 11 maja, 8:05

podziel się:

Pozostałe wiadomości