"Tak powstaje inteligentne miasto": W jaki sposób zdalnie monitoruje się zużycie wody w domach?

Tak powstaje inteligentne miasto: nakładka na wodomierz - w jaki sposób działa?
Tak powstaje inteligentne miasto: nakładka na wodomierz - w jaki sposób działa?
Wrocław jest jednym z miast liderów, jeśli chodzi o wdrażanie inteligentnych systemów i nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających życie mieszkańców. Jednym z przykładów wdrożonych systemów jest tam projekt, pozwalający inteligentnie zarządzać zużyciem wody. Jaki element jest potrzebny do zdalnego monitorowania tego, co dzieje się z wodą w domach mieszkańców miasta?

W programie "Tak powstaje inteligentne miasto" Anna Nowak-Ibisz spotkała się z Piotrem Guziewiczem, który przedstawił i wytłumaczył jej, w jaki sposób działa specjalna nakładka na wodomierz z antenką, pozwalającą na przekazanie radiowego sygnału do systemu przekazującego informacje do MPWiK - na temat zużycia wody.

Ten inteligentny element montowany jest na wodomierzu i wymieniany mniej więcej raz na pięć lat. Posiadając go, mieszkańcy miasta nie muszą przesyłać nikomu informacji na temat tego, ile wody zużywają, a pracownicy MPWiK znacznie szybciej otrzymują odpowiednie dane oraz mogą reagować na wszelkie, potencjalne lub faktyczne awarie.

O tym, jakie inne rozwiązania stosowane są w inteligentnych miastach - nie tylko w Polsce, ale i na świecie - warto przekonać się, oglądając powtórkę programu "Tak powstaje inteligentne miasto".

Program "Tak powstaje inteligentne miasto" na naszej antenie obejrzycie jeszcze w:poniedziałek 15 maja, 19:30środę 17 maja, 7:15piątek 19 maja, 16:10

podziel się:

Pozostałe wiadomości