"To jest wojna!": gwiazdy TVN Style walczą przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan
- To jest wojna – zadeklarowała Magda Mołek, w czym wtórowały jej m.in. Małgorzata Rozenek – Majdan, Anna Nowak – Ibisz czy Kasia Sokołowska. Gwiazdy TVN Style za pomocą swoich profili w mediach społecznościowych zaprotestowały przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. W obecnych warunkach nie mają jak inaczej wyrazić swojego oburzenia, a czuły się w obowiązku zareagować na restrykcyjny projekt Kai Godek.

Na środę 15 kwietnia zaplanowano pierwsze czytanie projektu obywatelskiego, którego twarzą jest znana działaczka pro-life Kaja Godek, który delegalizuje aborcję w jednej z trzech możliwych aktualnie przesłanek. Ten projekt zakłada usunięcie możliwości przerwania ciąży ze względu na wysokie prawdopodobieństwo ciężkich i nieuleczalnych wad płodu oraz jego nieuleczalnych chorób zagrażających życiu. Głosowanie na temat wprowadzenia ewentualnych zmian ma odbyć się następnego dnia, w czwartek 16 kwietnia.

Jeżeli projekt zostanie uchwalony, bez względu na stopień wad płodu, ciąża będzie musiała zostać donoszona. To z kolei może wpłynąć na kondycję kobiety oraz wywołać nieodwracalne uszczerbki na jej zdrowiu. Właśnie dlatego w internecie rozpoczęły się protesty. Ze względu na panującą na całym świecie pandemię koronawirusa nie ma możliwości wyjścia na ulicę czy organizacji marszów i internet oraz media społecznościowe wydają się jedynym miejscem, w którym można wyrazić swoje zdanie na temat projektu zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Wiele gwiazd oraz znanych osobistości czuje się w obowiązku wyrazić swoje zdanie. Wśród nich są gwiazdy TVN Style. Swoją dezaprobatę wyraziły m.in. Kasia Sokołowska, Anna Zejdler czy Agata Młynarska, natomiast inne kobiety postanowiły wykorzystać swoją moc oraz liczbę fanów, by wytłumaczyć innym, czy przekonać ich, do swego zdania.

Plakat projektu Oli Jasionowskiej, dla organizacji Strajk Kobiet
Plakat projektu Oli Jasionowskiej, dla organizacji Strajk Kobiet

- To jest wojna – zadeklarowała Magda Mołek. - Nie możemy wyjść z domu, by zaprotestować. Jesteśmy zmęczone miesięczną kwarantanną, domowym nauczaniem naszych dzieci, strachem o najbliższych, niepewne miejsc pracy, albo już z niej zwolnione. Nie znamy jutra, kurczą nam się oszczędności, w mediach wciąż straszą nas, że fala zachorowań dopiero przed nami a tutaj to: sejmowe czytanie tzw. obywatelskiego projektu dotyczącego zaostrzenia aborcji i kar za edukację seksualną. PIEKŁO KOBIET – napisała i zaapelowała do wszystkich, aby w wolnej chwili przeczytali książkę „To jest wojna” autorstwa Klementyny Suchanow. To reportaż, który powstał na podstawie dziennikarskiego śledztwa, w którym autorka odsłania kulisy działalności organizacji „pro-life”.

Małgorzata Rozenek - Majdan w proteście na Instagramie
Małgorzata Rozenek - Majdan w proteście na Instagramie

Obojętna na ewentualne zmiany w prawie nie pozostała również Małgorzata Rozenek – Majdan, z wykształcenia prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka, która sama jest obecnie w zaawansowanej ciąży, opublikowała zdjęcie, na którym ma specjalną maseczkę oraz pokazuje środkowy palec. - Trzeba głośno powiedzieć NIE! – napisała w specjalnym poście. - Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki metodzie In Vitro, nie jest mi z aborcją po drodze. Moje życiowe doświadczenia zawiodły mnie dokładnie na drugą stronę tych dylematów, ale moje doświadczenie, życie, przekonanie, nie może być wykładnią dla wszystkich. Każdy z nas ma inną ale tak samo ważną drogę. Każdy z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji w zaciszu swojego sumienia – dodała Rozenek – Majdan.

Do swoich fanów za pomocą Instagrama zaapelowała także Anna Nowak – Ibisz. Prowadząca program „Pani Gadżet erotycznie” na temat seksualności kobiet oraz edukacji seksualnej wypowiadała się już nie raz. Teraz przedstawiła swoje zdanie - po prostu - jako kobieta i matka. Swój długi apel o kobiecą solidarność i walkę ze stereotypami zakończyła: Sercem, nie jadem! Tylu grobów można było uniknąć! Podnoście pięści na katów! Nie na siebie! Podnoście inne kobiety z nieszczęścia i z dna rozpaczy! Okażcie im serce! Ale przede wszystkim zajrzyjcie we własne♥️.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Po wypadku przetrwała dzięki wierze. "Niezwykłe Stany Prokopa" PRZED EMISJĄ W TV

Po wypadku przetrwała dzięki wierze. "Niezwykłe Stany Prokopa" PRZED EMISJĄ W TV

Kogo zobaczymy w półfinałach "Mam Talent!"? Oto lista zwycięzców

Kogo zobaczymy w półfinałach "Mam Talent!"? Oto lista zwycięzców

Pierwszy utwór nie spodobał się. Po drugim Marcin Prokop wcisnął ZŁOTY PRZYCISK

Pierwszy utwór nie spodobał się. Po drugim Marcin Prokop wcisnął ZŁOTY PRZYCISK

W 6. odcinku "MasterChefa Nastolatki" przeniesiemy się do Włoch i... szkolnej stołówki

W 6. odcinku "MasterChefa Nastolatki" przeniesiemy się do Włoch i... szkolnej stołówki

Ciężarówką przez Australię. Dawid jedzie do Brisbane

Ciężarówką przez Australię. Dawid jedzie do Brisbane

Jeszcze więcej "Jestem z Polski". Nowe odcinki 2 razy w tygodniu!

Jeszcze więcej "Jestem z Polski". Nowe odcinki 2 razy w tygodniu!

Ruszają castingi do 13. edycji "MasterChefa"!

Ruszają castingi do 13. edycji "MasterChefa"!

Czy Kamil i Zuza z "Na Wspólnej" będą znowu razem? Co czeka rodzinę Hofferów?

Czy Kamil i Zuza z "Na Wspólnej" będą znowu razem? Co czeka rodzinę Hofferów?

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!