"Pogromcy medycznych mitów": spadek libido, tabletki i dieta wegańska

Czołówka programu "Pogromcy medycznych mitów"
Czy mężczyźni tracą ochotę na seks? I dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w kolejnym odcinku „Pogromców medycznych mitów". Dr Ewa Kempisty – Jeznach zbada przyczyny spadającego libido u coraz młodszych mężczyzn.
Naukowcy z University College w Londynie twierdzą, że nauka języków obcych usprawnia nasz rozwój intelektualny. Zapisaliśmy więc grupę ochotników na lekcje włoskiego i za pomocą specjalnego testu zbadamy jaki wpływ na ich mózg ma wkuwanie słówek i gramatyki. Wyniki sprawdzi dr Łukasz Durajski.
Dr Tomasz Wasyłyszyn zbada, czy ma sens łykanie witamin w tabletkach, na które my Polacy wydajemy rocznie aż pół miliarda złotych, a dr Ewa Kempisty – Jeznach przejdzie na ścisłą dietę wegańską, żeby sprawdzić, czy można wytrzymać miesiąc jedząc wyłącznie produkty roślinne i czy da się to zrobić bez utraty ważnych dla naszego organizmu substancji odżywczych.
Jak nas coś boli, łykamy tabletkę, a najczęściej kilka tabletek naraz. Nie zastanawiamy się jaki środek przeciwbólowy lepiej i szybciej poradzi sobie z naszym bólem. Dr Łukasz Durajski sprawdzi to na własnej skórze – dosłownie.
Dr Patrycja Szachta odkrywać będzie tajemnice naszego układu pokarmowego. Razem z Dr Pawłem Grzesiowskim wyjaśni na czym polega przeszczep mikroflory jelitowej i dlaczego ta metoda leczenia może w przyszłości zrewolucjonizować medycynę.
EMISJA 3. odcinka "Pogromców medycznych mitów" w sobotę 4 maja o godz. 22:15.
Powtórki odcinka:
niedziela, 5 maja, 15:50
wtorek, 7 maja, 19:40
czwartek, 9 maja, 14:25 i 00:15
Za wsparcie naszej prowadzącej podczas diety wegańskiej dziękujemy Marcie Kielak.
Za intensywny kurs języka włoskiego dziękujemy szkole Włoski Klucz, a za analizę naszych kursantów dziękujemy dr Albertynie Paciorek.
Za tatuaż wykonany naszemu prowadzącemu dziękujemy Studiu Tatuażu Loch.
Za możliwość realizacji zdjęć dziękujemy Restauracji MOMU.
Za możliwość realizacji zdjęć i udostępnienie przestrzeni bardzo dziękujemy Organizatorom wystawy „Body Worlds”