"Tu jest pięknie": dwór z nutką tajemniczości

Zwiastun programu "Tu jest pięknie"

W 1. odcinku 6. sezonu programu "Tu jest pięknie" Dorota Szelągowska zabierze nas w podróż do XVIII-wiecznego dworu ukrytego w malowniczych Dawidach.

Otoczony otuliną starodrzewu dwór został wybudowany w neobarokowym stylu. Niewielki w kubaturze, o znakomicie wywarzonych proporcjach, przykryty wysokim dachem mansardowym niegdyś pełnił funkcję pałacyku myśliwskiego. Jego ówczesny właściciel, fascynat historii, podróży i designu, przywrócił mu dawną świetność. Co prawda, już nie organizuje się w nim uroczystych polowań, a raczej pełne wrażeń pobyty gości. Właściciel osobiście uczestniczył w renowacji budynku i przez lata szukał wyposażenia spójnego z całym projektem. Ze swoich zagranicznych podróży przywiózł wiele mebli, dekoracji i pomysłów. Wnętrze dworu wypełnione jest nie tylko antycznymi meblami, ale także tymi stylizowanymi na wiekowe. Mimo tego, w tym miejscu rzeczywiście czuć ducha przeszłości. Niecodzienny klimat dopełniają takie elementy jak stare drewniane schody czy skrzypiąca podłoga.
Dorota Szelągowska dokładnie oprowadzi nas po tych neobarokowych włościach. Skupi się na architekturze, bogactwie wnętrz, a także spotka się z właścicielem obiektu, który opowie o swoim życiowym projekcie.
PREMIERA 1. odcinka "Tu jest pięknie" w środę 2 września o godz. 22:25.
Powtórki odcinka:
piątek, 4 września, 14:55
niedziela, 6 września, 11:45
poniedziałek, 7 września, 16:40
wtorek, 8 września, 13:25