TVN Style poleca: premiery z serii "Czytaj i słuchaj"

„Merida Waleczna”
Nowa bohaterka w świecie dziecięcych opowieści
Malownicza Szkocja, tajemnicza legenda oraz nieco krnąbrna i pełna temperamentu rudowłosa królewna. W taki, pełen kontrastów, świat wkroczą najmłodsi czytelnicy za sprawą nowej książki z serii Czytaj i słuchaj. „Merida Waleczna” to niezwykła opowieść o wolności, rodzinnej tradycji i prawdziwej odwadze.
Zbuntowana królewna
Merida to buntownicza i porywcza córka króla Fergusa i królowej Elinor. Nigdy wcześniej żadna z córek rodziny królewskiej nie prowadziła tak szalonego i pełnego przygód życia. Merida nie tylko zachowuje się inaczej niż nakazuje jej dworska etykieta – strzela z łuku, jeździ konno i wspina się po górach. Także w kwestii swojej przyszłości ma odmienne zdanie niż jej rodzice. W myśl rodowej tradycji ma poślubić jednego z potomków największych klanów w królestwie DunBroch. Królewna nie chce słyszeć jednak o małżeństwie - w gniewie niszczy rodzinny gobelin, a następnie ucieka do lasu. Spotyka tam tajemniczą kobietę. Wypowiedziane w jej obecności słowa okazują się mieć przedziwną moc sprawczą… Czy Meridzie uda się cofnąć zaklęcie, nim będzie za późno?
Tajemnica przeszłości
Merida poprzez zniszczenie rodowej pamiątki i słowa wypowiedziane pod wpływem emocji, wkracza do świata legend. Początkowo nieufna wobec opowieści o przeszłości, wkrótce przekona się, że bunt wobec rodzinnej tradycji może doprowadzić do rozłamu w królestwie, tak jak to miało miejsce przed wieloma laty w sąsiednim państwie. W końcu zrozumie, że czasami trzeba podjąć heroiczną walkę, by nie stracić tego, co najważniejsze. Ale odwagi tej krnąbrnej i zuchwałej, ale jakże wspaniałej królewnie o płomiennych rudych włosach nie brakuje. I o tym będą mogli przekonać się także wszyscy mali czytelnicy, którzy sięgną po książkę z serii „Czytaj i słuchaj” pt. „Merida Waleczna”.
„Kopciuszek”
Kopciuszek znów zatańczy na balu
Dawno temu w pewnym królestwie żyła sobie piękna dziewczyna, którą zła macocha i jej rozkapryszone córki nazywały Kopciuszkiem….
Tę ponadczasową opowieść znają wszyscy dorośli, a dzieci znajdą ją w pięknie ilustrowanej książce z serii „Czytaj i słuchaj”, która ukazała się nakładem wydawnictwa AMEET. Na dołączonej płycie CD znajdują się fragmenty oryginalnego dubbingu z filmu.
Kopciuszek to piękna i niezwykle skromna dziewczyna, która mieszka ze swoją macochą i dwiema siostrami Anastazją i Dryzellą, które traktują ją jak własną służącą, zmuszając do pracy ponad siły. Młodziutka i pełna nadziei dziewczyna nie przestaje jednak marzyć, że kiedyś jej los się odmieni. Pewnego dnia z pałacu nadchodzą niezwykłe wiadomości: Książę wyprawia bal dla wszystkich panien! Z pomocą Dobrej Wróżki Kopciuszek pojawia się na przyjęciu. Jednak musi pamiętać o kilku radach, zanim czar pryśnie...
Tak oto zaczyna się historia o Kopciuszku, opowieść o tym, że warto marzyć oraz że nawet te największe marzenia mają szansę się spełnić.
„Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”
Magiczna podróż Dzwoneczka w poszukiwaniu innego świata
Już po raz czwarty Cynka Dzwoneczek zaprasza dzieci do magicznej krainy zwanej Przystanią Elfów. Tym razem to będzie to okazja, aby wraz z maleńką wróżką odwiedzić tajemniczy Zimowy Bór. Filmową opowieść o niezwykłych przygodach Dzwoneczka mali czytelnicy znajdą w najnowszej publikacji z serii „Czytaj i słuchaj” wydawnictwa AMEET. Dołączona do książki płyta CD zawiera fragmenty oryginalnego dubbingu z filmu.
Tajemnica zimowej krainy
Cynka Dzwoneczek zawsze pragnęła odwiedzić Zimowy Bór, mroźną krainę znajdującą się poza granicami Przystani Elfów. Marzenie wróżki w końcu się spełnia i trafia ona do krainy śniegu, gdzie poznaje Barwinkę, która okazuje się dla niej kimś bardzo bliskim. Wkrótce Barwinka zjawia się w Przystani Elfów z rewizytą. Aby zapewnić „zimowej” wróżce bezpieczeństwo w słonecznej Przystani, Dzwoneczek wraz z przyjaciółmi buduje urządzenie wytwarzające śnieg. Jednak „śniegownica” staje się zagrożeniem dla magicznego Drzewa Pyłu, bez którego wróżki już nigdy nie będą mogły latać. Władający Zimowym Borem lord Milori zakazuje więc swoim wróżkom podróży do Przystani Elfów. Cynka i Barwinka nie chcą się rozstawać i rozpoczynają walkę o Drzewo Pyłu. Czy zdążą je uratować, zanim będzie za późno?
Magia podróży
Opowieść o Dzwoneczku to pełna wzruszających i zaskakujących zdarzeń historia rozgrywająca się w magicznej Przystani Elfów. Cynka pragnie jednak odkrywać i eksplorować także świat, który znajduje się poza granicami tej urokliwej krainy. Ciekawość Dzwoneczka i jej chęć poznania tego, co tajemnicze, a czasami wręcz zakazane jest przyczyną wielu niebezpiecznych przygód, ale jednocześnie pozwala odkryć sekrety świata elfów. Tym razem Cynka nie tylko poznaje nowe krainy i zdobywa wiedzę o świecie, ale również, co być może najważniejsze, spotyka kogoś bardzo bliskiego. Po raz kolejny więc maleńka wróżka pokazuje nam, że warto czasem wyjść naprzeciw temu, co nieznane.
Nowa jakość na rynku audiobooków
„Merida Waleczna ” , „Kopciuszek” oraz „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł” to kolejne książki z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj”, do których dołączone zostały płyty CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. W ramach cyklu ukazały się do tej pory tak lubiane przez dzieci tytuły jak „Auta 2”, „Toy Story / Toy Story2”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba”, „Król Lew” czy „Mała syrenka” (w sumie 28 tytułów).
Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to opowieści filmowe, które dostarczając niezapomnianych wrażeń, przenoszą dzieci do świata fantazji. Pomagają im kształtować i rozumieć uniwersalne wartości, takie jak: dobro, piękno, miłość i przyjaźń.