Udana podróż z Małgorzatą Rozenek

Walizka się nie domyka, prowiant na drogę nieprzygotowany, a do tego pojawiły się wątpliwości, czy naprawdę chcemy jechać kolejny raz w góry... Znacie te problemy? Dziś Małgosia Rozenek pomoże Wam spakować walizkę, stosując oczywiście swoje patenty, a wraz ze swoimi gośćmi doradzi, jak wybrać najlepszy dla Was kierunek podróży i jak przygotować oryginalny, smaczny posiłek na drogę – bo kto nie ma dość nudnych kanapek z szynką i z pomidorem?!
Najważniejsze w podróżowaniu jest oczywiście nie gdzie, ale z kim, ale kiedy towarzystwo na wyprawę już wybrane, to trzeba odpowiedzieć na drugie pytanie – dokąd jechać? Cel podróży jest niezwykle ważny, i niekoniecznie spodoba się Wam to samo, co Waszym sąsiadom. Jeśli nie lubicie wyzwań kulinarnych i uwielbiacie kotlety schabowe, Azja może Was nie zachwycić.
Przede wszystkim jednak trzeba pomyśleć o tym, czego oczekujemy od podróży.
Czy urlop to tylko wypoczynek? O mądrym wyborze i indywidualnie dobranym celu podróży, opowie psycholog podróży, Ilona Ciżewska. A co, jeśli przy spakowanej walizce czy plecaku, będzie czekał nasz ukochany pies? Zabrać go ze sobą, zostawić znajomym, oddać na czas wyjazdu do psiego hotelu? O doświadczeniach w podróżowaniu z psem opowiedzą podróżnicy i bloggerzy, Aleksandra i Michał Makulscy, którzy z suczką Lusia zjeździli pół Europy. Luśka była m.in. w Danii, Hiszpanii, Austrii, Włoszech, Szwecji, Francji i na Węgrzech. Makulscy, wraz z psem, dotarli aż na Lofoty w Norwegii! Jeśli dobrze zaplanujemy podróż z psem, może się ona okazać dużo atrakcyjniejsza, choć oczywiście niepozbawiona niespodzianek. Ale czy widok radośnie biegnącego po plaży psa nie ucieszy, i nie rozczuli, każdego właściciela czworonoga?
Prawie wszystko już gotowe do wyjazdu...oprócz wałówki! Odłóżmy do lamusa nudne kanapki, i wraz z Małgosią Rozenek i Sylwią Majcher, dziennikarką TVN24 i blogerką kulinarną, przygotujmy pożywne ciasteczka i pyszne placuszki z cukinii. Bądźcie dobrze przygotowane na pytanie, które usłyszycie zaraz po ruszeniu w podróż: „Mamo! Masz coś dobrego do jedzenia?".
Udanej podróży – oczywiście w dobrym stylu!
EMISJA drugiego odcinka programu "W dobrym stylu" w sobotę 12 sierpnia o godz. 17:30.
Powtórki odcinka:
sobota, 12 sierpnia, 00:45
poniedziałek, 14 sierpnia, 22:55
czwartek, 17 sierpnia, 7:55 i 14:40