"W dobrym stylu": związek zalegalizowany czy partnerski?

W dobrym stylu
W dobrym stylu

Czy jesteśmy w związku małżeńskim, czy tworzymy nieformalną parę, chcemy żyć szczęśliwie, zgodnie, i nie martwić się o przyszłość swoich bliskich. Jednak nie wszystkie związki wyglądają tak samo w świetle prawa, dlatego Małgorzata Rozenek – Majdan w najbliższym odcinku przybliży nam najważniejsze kwestie prawne w związku.

Rozmowa z prawnikiem, Gawłem Jarosińskim, pokazuje, jak ważne jest zabezpieczenie siebie i swojego partnera, na wypadek rozwodu, rozstania czy innych zdarzeń losowych. Musimy jednak znać swoje prawa, dlatego Małgosia porozmawia z gościem o testamencie, intercyzie i innych ważnych dla związku umowach i dokumentach.

Niestety, w dzisiejszych czasach rozwodzi się coraz więcej małżeństw. To bardzo smutne, jednak jeśli już do tego dojdzie, to czy jest sposób na rozwód, który przebiegnie w dobrej atmosferze, a podział majątku i opieka nad dziećmi zostaną sprawiedliwie przeprowadzone? Na pewno dobrym pomysłem jest szukanie pomocy u mediatora. Izabela DeBenedetti, psycholog i mediator rodzinny, opowie o tym, jak przebiega mediacja w tych trudnych dla obu stron chwilach.

Oczywiście, można żyć razem długo i szczęśliwie, nie będąc małżeństwem. Jak żyje się w takim nieformalnym związku, na jakie problemy jest się narażonym, ale też jakie płyną z tego korzyści, w rozmowie z Małgosią Rozenek - Majdan, opowie aktorka - Grażyna Wolszczak i scenarzysta - Cezary Harasimowicz, którzy od 17 lat tworzą zgrany duet bez ślubu.

PREMIERA jedenastego odcinka "W dobrym stylu" w sobotę 13 maja o godz. 17:30.

Powtórki odcinka:

sobota, 13 maja, 00:15

poniedziałek, 15 maja, 23:10

środa, 17 maja, 14:25

czwartek, 18 maja, 7:40

podziel się:

Pozostałe wiadomości