"Wyjątkowe domy": berliński szklany dom

W 4. odcinku programu "Wyjątkowe domy" Omenaa Mensah w poszukiwaniu wyjątkowego domu ze szkła pojechała do Niemiec, do Berlina.

. Do luksusowej, szklanej willi z basenem podwiózł ją jej właściciel – Torsten.
Szklany dom w stolicy Niemiec to niezwykły projekt. Domy tego typu powstają w 12 miesięcy od projektu aż do pełnego wykończenia. Powstają w fabryce, a gotowe elementy transportowane są na działkę 8-9 tirami. Tak zapakowane, składane są na działce.
To dom z drewnianym szkieletem i wszechobecnymi oknami, nadającymi mu nowoczesny wyraz. Szkło to motyw przewodni tego projektu.
Dom otacza piękny ogród w orientalnym stylu, z egzotycznymi roślinami, basenem i sauną z pokojem gościnnym.
Do jego wnętrza zapraszają charakterystyczne fuksjowe drzwi wejściowe. Z jednej strony wita nas stara amerykańska szafa grająca, a od strony tarasu designerska lampa – koń.
Druga kondygnacja to część prywatna: przytulna sypialnia połączona z przestronną łazienką, 2 garderoby, pokój gościnny, duży hall. Z każdego z pomieszczeń w tym domu mamy piękny widok dzięki dużym taflom szyb.
Ten nowoczesny dom to również dom inteligentny – otwierając np. drzwi do łazienki automatycznie zamykają się żaluzje. Dodatkowo całym oświetleniem, bramą wjazdową, nagłośnieniem, ogrzewaniem czy żaluzjami można sterować za pomocą aplikacji.
O tym i innych projektach z oferty firmy Huf Haus Omenaa porozmawiała z jej przedstawicielem Rene Gorke.
PREMIERA 4. odcinka "Wyjątkowych domów" w sobotę 26 września o godz. 22:25.
Powtórki odcinka:
poniedziałek, 28 września, 21:55
wtorek, 29 września, 17:20
środa, 30 września, 23:10
czwartek, 1 października, 16:20