"Wyjątkowe domy": Beton House, czyli kwintesencja minimalizmu

Wyjatkowe domy: Omenaa Mensah z Hanną i Sewerynem Nogalskimi, właścicielami Beton House
Wyjątkowe domy: Beton House
W 2. odcinku programu "Wyjątkowe domy" Omenaa Mensah odwiedzi Hanię i Seweryna Nogalskich twórców i mieszkańców Beton House.

Hania i Seweryn Nogalscy to małżeństwo architektów, których betonowy dom stał się nie tylko ich miejscem do życia, ale również domem pokazowym oraz pracownią.

To ponad 500-metrowy dom w Katowicach. Jak twierdzą jego twórcy i mieszkańcy. jest spełnieniem ich marzeń.

Beton i szkło – czyli pełen minimalizm. Mimo to dom jest przyjazny i ciepły. Dzięki licznym przeszkleniom (jedna z elewacji jest niemal całkowicie przeszklona) pozwala na nieprzerwany kontakt z otaczającą go przyrodą oraz cieszenie się widokiem przestronnego ogrodu.

Omenaa Mensah porozmawia z jego twórcami, spyta dzieci architektów, jak im się mieszka w betonowym domu i udowodni, ze betonowy dom może być przytulny.

Wnętrze domu to również pełen minimalizm. Betonowe ściany kontrastują z wszechobecną bielą we wnętrzach. Uwagę zwraca umieszczony tuż przy domu – „refleksor" (płytki basen). Nie tylko pozwala się schłodzić w upalne dni, ale również odbijając promienie słoneczne tworzy wyjątkowe, ruchome wzory na ścianach budynku.

Ulubionym miejscem jego twórców jest ich strefa osobista, czyli sypialnia połączona z pokojem kąpielowym z dużą wanną oraz z garderobą i wyjściem na balkon.

W strefie wejścia architekci zaprojektowali ścianę zieleni, złożoną z 247 roślin doniczkowych!

Dom ten zyskuje drugie oblicze po zmroku, gdy zapalone są w jego wnętrzach wszystkie światła.

PREMIERA 2. odcinka "Wyjątkowych domów" w sobotę 12 września o godz. 22:25.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 14 września, 21:55

wtorek, 15 września, 17:25

środa, 16 września, 23:10

czwartek, 17 września, 16:25

podziel się:

Pozostałe wiadomości